Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire kell figyelni a csempevág...

Mire kell figyelni a csempevágásnál?

Figyelt kérdés
Egyedül csinálom, először, lány létemre :) Mire figyeljek oda? Már sok ilyen melót megcsináltam, van érzékem ezekhez, de csempét még sosem vágtam. Nagyon vékony a csempe, a fürdőkádhoz kell.

2013. jan. 22. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi az ,hogy vékony? mm? mivel akarod vágni? csak javítás v nagyobb felület?
2013. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kb. 160x50 cm a felülete, már a nagyját felraktam, amit nem kellett vágni. Este kapok egy csempevágót, nem tudom milyet. Kb 5 csempét kell félbevágni, és egynek a sarkát levágni. Szerintem 8 mm körül lehet a csempe vastagsága.
2013. jan. 22. 13:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Erőteljesen ,de nem tiszta erőből nyomni a vágó karját lefelé,és egyben előre felé,így karcolja meg a vágó a lapot és utána ,a kart felemelve vissza húzod kb a lap feléhez és a pattintó részével lepattintod.Nem egyszerű leírni ,hogy értsed is . De akitől kapod az majd úgyis megmutatja a használatát. SOK sikert, /ügyes vagy /
2013. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zsolt75 ***** válasza:
Annyit kiegészítésként, hogy csak egyszer karcold.
2013. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Ezt a videót néztem, nem tudom jó lesz-e. ?


[link]


Nem tudom milyen gépet kapok, de szerintem nem ilyen profit. Elég egy erőteljes karcolás? Tényleg ennyi lenne az egész? :)

2013. jan. 22. 14:31
 6/10 anonim válasza:
Mi OBI-ban vettünk csempevágót, a vastag csempét szépen vágta, de a vékonyabbikat csúnyán tördelte. Vissza kellett vigyük, és az 5.000-es helyett 8.000 Ft-os csempevágót venni, azzal aztán szépen ment.
2013. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez egy régi kép, azóta leesett egy-két csempe, de kb. látni milyen volt.


[link]


Ilyen lett. Holnap még fugázom, mert most elfogyott, a közepén látszik, hogy egy csíkra volt elég. Na, olyan lesz az egész :)


[link]


Egyébként nagyon jó ez a csempevágás, maradt kettő, azt szétvágtam csak úgy :)


Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2013. jan. 22. 20:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz.De legközelebb használj kereszteket, van 1,2,3,mm stb.Nagyon olcsó.És vízi mértéket is ,ha felraksz 1-et akkor rakd rá és a már fennlévőhöz ,és a addig igazgasd a lapot míg a vízi mérték és a csempék közt hézag mentes nem lesz! És probálj pontosabban mérni ,a sarokra gondoltam,mert a vágott részek lehettek volna picit hosszabbak. NEM KÖTEKEDÉSNEK SZÁNOM !!!! JÓ TANÁCS !!
2013. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kád alatt amire a csempét raktam, az egy betonit lap. Szerintem minimum 10-15 éves. Ezt is kiakartam cserélni, de nem tudtam elhozni az újat, levágni, stb. Ezért a régire raktam az új csempét, de már megvoltak a mélyedések, meg minden. Szóval a ferdeség az nem az hibám, a keresztekre meg majd odafigyelek legközelebb :)
2013. jan. 23. 09:16
 10/10 Eron867 válasza:
Én pl úgy szoktam ha vágok egyszer határozottan jól megkarcolom a csempe vágóval a lap felszínét kiveszem és kézel elpatintom mert az én csempe patintóm olyan szar hogy többet eltört rosszúl mint amit én kézzel! :)
2016. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!