Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelban tapétázni vagy...

Panelban tapétázni vagy festeni érdemesebb?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyi időt szánsz rá. A festés egészségesebb és később könnyebb korrigálni a hibákat viszont eszméletlen időigényes. A panelban ha leszeded a tapétát egy ementáli sajthoz hasonlóan lyukacsos falat találsz. Na azt le kell glettelni, ami nagyon sok időt vesz el. Viszont utána már akkor fested át, amikor akarod. Sőt, ha szerencséd van, valaki már megcsinálta helyetted. Mi festettünk, mert kisgyerekek vannak és állandóan maszatolnak valamit. A tapéta is nagyon szép lehet, de az drágább is és érzékenyebb is. Akár le is áztathatnak és akkor nincs mese, az egész lakást újra kell tapétázni.
2009. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fűrészporos tapéta festhető. De ha alatta már össze van firkálva a tapéta akkor azt hiába fested le átüthet rajta pl a kriksz-kraksz
2009. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Tapétázás helyett sokkal jobb a festés, mivel bármelyik tapéta - beleértve a fűrészporos tapétát is - sokkal könnyebben penészedik.A penészeltávolitás során -legyen az bármilyen anyag, vagy technológia -sokkal nehezebb a spórák elpusztítása, igy sokkal gyakrabban penészedhet a tapétázott felület.A fűrészporos tapéta 2- 3 évente festhető, maximum 3 - 4 alkalommal, míg a festést, mely egyben fertőtlenítést is jelenthet, mindenévben el lehet végezni.Nem beszélve a dohányos lakóhelyiségekről, ahol a nikotinfüst eltávolíthatatlanul beivódik a tapétába.
2009. szept. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem is fűrészporos tapéta. Arra mehet 4-5 réteg festék. Erősebb ragasztót használj. Mivel az ember átlag 3-4 évente festi a falait, elég hosszú idő míg újat kell felrakni. Kiglettelni a betonfalat pedig rémálom...Valahol nem is tapad meg rendesen. Nem tudom miért. Én próbáltam... Aztán jöttek a barátok és 1 nap alatt kitapétáztuk a 3 szobás lakást és másnap lefestettük. Előrekevert színes festékkel. Olyannal, h mire lefestettük a második szobát, már pakolhattunk is be az elsőbe, olyan gyorsan száradt meg. :) Tökjó volt.
2009. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem modernebb és kevésbé panel hatású, ha festve vannak a falak. Valóban glettelni kell, ha leszeded a tapétát, ha nincs szerencséd. Nekem az egyik lakásban az egyik szobát pl. nem kellett. A festett falra is lehet tenni tapéta dekort, most az nagy divat függülegesen pár csík, vagy gyerek-, hálószobába bordűrt.
2009. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!