Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi az egyszerűbb, tapétázni...

Mi az egyszerűbb, tapétázni vagy festeni?

Figyelt kérdés
Most költöztünk új lakásba, és a hálószoba fala sima fehér festett (kicsit rücskös), de nem értek hozzá pontosan, szerintem diszperzites. Szeretnénk valami színt adni a falaknak, még azt sem tudom milyent, a padlószőnyeg világosabb kék, négyzetrácsos alapon apró sárga pöttyökkel. Hogyan kell tapétázni? Vagy egyszerűbb lenne festeni? Mivel? Léci írjatok ötletet!Köszi!
2008. okt. 2. 19:44
 1/7 anonim válasza:
26%
Tapéta
2008. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Mindkettőhöz le kell kaparni a falat, és glettelni, ezután vagy tapéta, vagy szinnel átguritani. Ha engem kérdezel, olcsóbb, és gyorsabb a festés, mint a tapétázás. Egy tapétát ha besárgul vagy elöregszik, újra le kell szedni, és újratapétázni, ami nagyobb munka mint átfesteni a festéket. Mert gondolom ha tapétában gondolkoztok az mintás lenne, ha sima fűrészporos, akkor azt szintén le kell festeni, tehát szerintem festeni könnyebb. Vmi világoskék, vagy halvány sárga, vaj,krém ezeket a szineket tudom elképzelni a szőnyegedhez.
2008. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem festeni egyszerűbb, de az tény, hogy a tapétánál jobban lehet látni, hogy milyen lesz, nagyobb felületen látod a színt. Festésnél csak egy kicsi színmintát látsz, meg az sötétedhet is.
2008. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gyorsabb, egyszerűbb a festés. Már csak azért is mondom, mert mi festettünk ill. tapétáztunk is. Ha mintás tapétát veszel, azt ugyebár nem kell festeni, de ha fehér fűrészporost veszel, és azt fested le, az plusz munka. Egyébként a festék inkább világosodik felhordás után, nem sötétedik. Ha festetek, én a Jupolt ajánlom, nem találkoztunk még annál jobbal. (Bár a Dulux is biztos jó.) A lényeg, hogy ha úgy kevertettek színt a boltban, a nektek tetsző mintánál válasszatok inkább egy icipicivel világosabbat, mert nagyobb felületen minden szín kicsit sötétebbnek hat.
2008. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Festés előtt kaparni, simitani glettelni kell, macerás, kivéve ha sima afal. Viszont a tapéta mindent eltakar :)

egyszerűbb is

2008. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Festőként szólok hozzá, és bocsánat, ha valakit megsértek, de butaság amit írtok. Új ház.

Kb 100, de inkább 1000%, hogy olcsó diszperzió van a falon, amivel az építés után kifújják a lakásokat. Valószínűleg nem kértetek külön színre festést.

Namármost.

A fújás után valszeg átgurították rollal, hogy egyenletes legyen, mert néhány helyen kicsit vékony lett, hiszen ez csak egy ALAPOZÓ RÉTEG!!! Persze régen, mikor még olajos volt a festék, meg mész, meg egyéb, azt valóban kaparni kell. De erre a javaslat a köv:


Fess, és ne tapétázz. A tapéta 2008-ban már nem annyira menő, kivéve, ha üvegszálas tapétát teszel fel, amit utána festeni szintén kell és eléggé drága technológia.

Elsőként lefested a plafont, ha kell. Foltban ne javítsd, mert látszani fog. Gurítsd át, nem nagy cucc.

Utána kifested a sarkokat. Ezt bevágásnak hívják. Nagyon vigyázol, hogy ne menj fel a plafonra. Nem nagyon tudom leírni, hogy kell ezt csinálni, a lényeg, hogy hosszú szőrű 2 es vagy 2.5"-os JÓ MINŐSÉGŰ ecsetet kell használni. Nehéz így magyarázni, de a lényeg, hogy ez egy csík lesz a falon, aminek nagyon fontos, hogy az alsó része/széle ne legyen éles, el kell maszatolni, mert különben látszani fog. Egy ecset távolságon belül a falhoz viszont tökéletesnek kell lennie. Ezt kétszeri festéssel kell elérni, főleg, ha sötét színt akarsz. Azért kell ezt a plafonnál körben-, illetve az oldalfalak sarkainál és a padlónál is körben megcsinálni, mert ott nem tudsz majd a hengerrel festeni. Mikor kész, meg kell száradnia, ha jó minőségű festéket használsz, és elég jól dolgoztál, mire befejezed a végét, az elején, ahol kezdtél, kezdheted gurítani. A rollt nem a fal tetejénél kell hozzáérinteni a falhoz, hanem a közepén, hogy a túl sok anyagot el tudd dolgozni. Két- max három csíkot fess egy huzatra, aztán bemártod megint a rollt. Ne vigyél fel sok festéket, mert még egyszer le KELL gurítani egy rétegből nem lehet szépen dolgozni. Ha jobb kezes vagy, balról haladsz jobbra, ha balos, akkor jobbról balra. Egyenletesen dolgozz, ne akarj visszamennni sehová, ahol már dolgoztál, addig míg meg nem száradt, különben a már száradó, bebőrösödött festéket fel fogod tépni.


És még egy jó tanács. Takard le a padlót, és előtte MINDENT vigyél ki. Ha ezeket betartod szóról szóra, meglesz az a festés. Jó munkát!!!

2008. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Wáááóó! Szuper!Köszi szépen a részletes leírást az utolsó válaszadónak!:))))))
2008. okt. 19. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!