Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szoruló csap, mi lehet a...

TappancsMancs kérdése:

Szoruló csap, mi lehet a baja? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Előzménye hogy csöpögött az oldalán az egykaros csaptelep és szerelő csinált vele valamit, de nem néztem mit. Azóta nem folydogál az oldalán, viszont annyira szorul, hogy nyikorog a műanyag nyitáskor. Oldalra fordításkor nem, vagy inkább szinte egyáltalán. Meguntam a nyikorgását. Szétszedtem, megnéztem, de a szoruló alkatrész nevét nem tudom. A képen megjelöltem. A gond az vele, hogy ha a hideg és meleg főcsapját elzárom akkor nem szorul. Gondolom a nyomás hiánya miatt. A betét rögzítőt hiába lazítom az nem sokat segít rajta. Úgy tűnik az a kis négyszögletes nyitó része nyikorog, amit hallani és érezni is rajta nyitáskor. A betétet már nem szedtem szét. Abban lenne a hiba és ha igen akkor mi?


[link]



2013. febr. 7. 15:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nem az a baj. Hanem a csavaranya, amit most szétszerelésnél ,kitekertél,hogy a betétet ki tudd venni.Az nagyon szorosra volt húzva,azért járt nehezen.Visszarakásnál próbálgasd,hogy mikor jó,amikor nem szivárog a víz akkor ne húzd tovább.Ha később megjelenik a víz ismét húzz rajta egy kicsit.Amíg jó nem lesz.
2013. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
1-v ok. a betétet is szét szeheted és megtakarítod.Van porcelán,és mű anyag betétes is. Lehet homok v valami került bele. Lehet kapni,csak belevaló betétet. Víz szerelési boltok,stb.
2013. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
1-v ok. Most hogy ki van véve most ,hogyan mozog ,ha kis kart mozgatod?Mert azt kezeled a karral.
2013. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
ha véletlen szétszednéd a betétet akkor az egymáson csúszó kerámia lapocskákat ne tapogasd össze, zsírtalanított, patyolat tiszta legyen mikor összerakod
2013. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen azt láttam hogy arra a kis négyzet alakúra csatlakozik maga a kar. Ez okés. Most úgy tettem vissza hogy a betét rögzítőt kicsit kevésbé húztam meg. Nem csöpög és kevésbé nyikorog, de még mindig nyikorog. Ha a betét rögzítőhöz nem nyúlok csak a főcsapot nyitom/zárom akkor a nyitáskor egyből nyikorog. Van amúhy három keverős a lakásban és a másik kettő nem nyikorog. Szóval most jobb de még mindig olyan. Nagyon lazára meg nem merem mert leugrik. Gondolom.
2013. febr. 7. 16:45
 6/27 A kérdező kommentje:
Levettem a kart megint és a pöcök ami nyikorog.
2013. febr. 7. 16:48
 7/27 A kérdező kommentje:

1 "Nem az a baj. Hanem a csavaranya, amit most szétszerelésnél ,kitekertél,hogy a betétet ki tudd venni.Az nagyon szorosra volt húzva,azért járt nehezen."


Van két csavar most melyiket mondtad? Az első egy sima csavar középen. Aztán lejön a kar és alatta egy gyűrű alakú csavar. A gyűrűt kicsit lazábban tettem és nyikorog.

2013. febr. 7. 16:50
 8/27 A kérdező kommentje:
Fotózzam?
2013. febr. 7. 16:50
 9/27 A kérdező kommentje:
A gyűrűt amúgy mennyire lehet lazára engedni? Ha nincs más szétszedem a betétet.
2013. febr. 7. 16:56
 10/27 anonim ***** válasza:
a betétnek a csavarját engedd feljebb,úgy könnyebben tud mozogni,lehet,hogy azt is szorosabbra húzta az embered.Ha már szét van szedve akkor a betétet is szedd szét,legalább látni fogod ,hogyan működik. Nem kell kép .Ismerem.
2013. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!