Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Estére teljesen beázott a...

Estére teljesen beázott a fürdőszobában a plafon, a felső szomszéd miatt, kb 1 m átmérőben. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rosszul szellőző hely, félünk hogy bepenészedik. És újra csak akkor tudjuk festeni, ha teljesen kiszáradt, ugye?
2008. jún. 7. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan így jártam.hívtam szakértőt,aki kibontotta a falat.teljesen le kell szedni a vizes részt.aztán úgy kellett hagyni szabadon,hogy kitudjon rendesen száradni.ez 4 hétbe telt.miután kiszáradt,újra vakoltuk,és rá egy hétre kifestettük.tettünk bele penészölőt is.de sajnos ahol az új vakolat és a régi találkozik,ott elkezdett penészedni.pedig jól szellőzik a lakás.újra kőművest hívtunk,aki azt mondta sajnos nincs mit tenni,a penészedés csak akkor állítható meg ha az egész plafont újravakoljuk.sajnálom ha most elkeseríttettelek,de ez a személyes tapasztalatom.és nem az első.az oldal fallal ugyan ez a helyzet,csak az a mellettünk lévő szomszéd csőtörése miatt van.ott teljes falcsere volt,és az nem penészedik.mindenképp bontsátok ki azt a részt,mert igaz hogy így is kiszárad,de idővel lefog pukkanni a fal és salétromos lesz.jobb ezt megelőzni.én azt mondom,bontsátok le,hagyjátok teljesen kiszáradni és új vakolat.ha van biztosítása a szomszédnak vagy nektek,hívjátok fel.kijönnek felmérni és fizetik.de amíg nem jöttek ki addig ne nyúljatok hozzá mert akkor nem fizetnek.remélem tudtam segíteni.
2008. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kics az ablak, és nem szárad ki a fal szimlpán a szellőztetéssel, elektromos páramentesítővel lehet a nedvességet a levegőből kivonni, így gyorsabban szárad a fal. Persze eennek akkor lehet nekilátni, ha a vizesedés okát már megszüntették. Ilyen esetben, párnap-pár hétre kell páramentesítő gép, esetleg bérelni olscóbb mint venni.
2008. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!