Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy tudom megállapítani, hol...

Hogy tudom megállapítani, hol futnak a vezetékek a falban? Nem akarom átfúrni őket!

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

A vezetékek ha szakember csinálta előzőleg ,akkor vízszintesen és függőleges vannak a falban .Ehhez irány mutató a falban lévő dobozok ,itt vannak a kötések .

Tehát ha van egy kapcsoló,vagy dugalj felette a mennyezet

alatt doboznak is kellene lenni

2013. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Néhány ezresért barkács-villamossági boltokban lehet venni vezetékkereső műszert.

Ezzel elindulsz egy látható doboztól és jelzi hol futnak a vezetékek.

Egy példa: [link]

2013. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szokratesz ***** válasza:
66%
néhány ezresért ne vegyél mert semmit nem ér. Én is beugrottam neki. Aztán vettem egy rendes keresőt 30 ezrért na ez pontos. Ez "látja" a fémet, az elektromos vezetéket (főleg ha áram alatt van) illetve lehet vele fát is keresni. De van még profibb is ami aműanyagcsövet is látja. Arra hogy a vezetéket mennyire függőlegesen és vizszintesen helyezték el a falban nem lehet adni., az csak becsülhető. De egy függönykarnis felrakása általában pont beleesik.
2013. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Ha szaküzletben veszed az olcsó ugyanolyan jó mint a drága műszer.

Minek fizetnél tízezreket egy profi műszerért ha csak otthoni felhasználásra kell, jómagam villanyszerelőként is egy 3000 Ft-os műszert használok és minden funkciójában tökéletes, vezetéket és fém csövet valamint bármilyen fém tárgyat jelez a falban, mutatja milyen mélyen van,mutatja hogy feszültség alatt van e vagy nem és hasonlók.

2013. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2017. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!