Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Három erdei köbméter fát...

Három erdei köbméter fát kínálnak, tekézve megvételre, menyire tudnak vele átvágni, mintha méteres szálban rendelném a három erdei köbmétert tölgy fát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem éri meg tekézve m3-re venni mert saját magad vágod át.

Tekézve sok a hézag a tőkék között már néhány tőke telíti a köbméteres kalodát.

Míg méterben összefekszik a fa és sokkal pontosabb valamint könnyen ellenőrizhető a mennyisége, ezért nem szokás köbölni a tekézett fát-arra ott a mázsa.

2013. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy mondta az eladó hogy ő kiméri a telephelyén a három erdei köbmétert, és akciósan felvágja nekem és úgy hozza el ,aszt mondja ,nem ver át, de manapság megbízni valakiben?
2013. márc. 5. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az udvarodban vágja össze :), persze mikor meghozza elő a centit és méricskélni, ha rendben van lehet lepakolni és vágni. Senkiben megbízni nem szabad sajnos.
2013. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hozza el, mérd meg és vágja össze ott-ez a szokás és ez tuti. ha nem akarja, akkor csak átvágni szeretne
2013. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Telefonon beszéltünk ,és azt mondta hogy 3-4méteres rönkökben van a fa , és Ő nagyon nagyon megbízható!Hát nem tudom ,,,ha kockáztatok ,lehet hogy igazavan és becsületes ,meghozza az igért menyiséget ,vagy bukok vagy tíz -tizenötezret,de nem kell fűrészelnem .Vagy rendelek méteresben máshonnan,és fűrészelek,de megvan a menyiség.Na alszomrá egygyet,de a jótanácsokat megköszönöm!!!
2013. márc. 5. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez mit jelent? : tekézve . vidéki emberke vagyok ,sajna nem is 20-éves ,de felénk /alföld / ezt a kifejezést még nem hallottam.
2013. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tekézve ,vagy kuglizva,azt jelenti,hogy 25-30cm hosszú tuskókra vágja a méteres rönköt.8REMÉLEM JÓL ÍRTAM)
2013. márc. 6. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen ! A kuglizva az jó,ismerem felénk igy mondják. És 15e kis város van 1 fatelep ő súlyra adja kuglizva és helybe szállítva,de 95%-a ember nem látja a mázsát ,csak a papírt amit hoz.És mégis megy az üzlet ,és rengeteg a visszatérő ügyfele.
2013. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!