Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lakásfelújítás a XI. kerületbe...

Balázsszerel kérdése:

Lakásfelújítás a XI. kerületben. Segítene valaki egy lakás vízvezetékrendszerének átalakításában, fürdőszoba felújításában?

Figyelt kérdés
Egy régi, erősen felújítandó állapotban lévő lakást szeretnénk felújítani a XI. kerületben. Mivel nem vagyunk szakemberek, de minél több dolgot szeretnénk megcsinálni házilag,olyasvalaki segítségét kérnénk, aki netán otthon már csinált egyedül vízvezetékszerelés, fürdőfelújítást. Szívesen barkácsolnánk és tanulnánk attól, aki megmutatná a vízvezetékszerelés fortélyait és némi időt szánna a munkálatok irányítására. Balázs(27)

#felújítás #vízvezeték szerelés #fürdőszoba felújítása
2013. márc. 7. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ingyen? Nem rosszindulat, de valaki szánja a szabadidejét rátok, viszonzás nélkül?
2013. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudjuk, hogy ingyen vagy kevés díjazás fejében nem olyan vonzó ez az "ajánlat". Ugyanakkor ellentételezésként mi is fel tudnánk ajánlani hasonló segítséget a ház körül vagy egyéb felújításnál. És az is lehet, hogy van olyan jó barkácsoló vénával rendelkező ember, akinek ez hobbi vagy szabadidős tevékenységnek is beillik. És nyilván mi csinálnánk a munka nagy részét, csak irányítást és tanácsot szeretnénk, nem akarunk senkit sem dolgoztatni.
2013. márc. 7. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mást javasolnák neked.Keresd meg a munka árát azzal amihez értesz ami a te SZAKMÁD. Mert 1: elb@szol vele egy csomó időt anyagot és pénz,2: sose lesz olyan mintha szakember csinálta volna,3:nézheted a barkács vénáddal a kókányolást ami a randasága mellett még sz@r is.

Mellesleg ha valami gubanc lesz és eláztatod a szomszédot(gondolom nagyon örülne neki) fizetheted azt is.

De egyébként sok szerencsét!!

2013. márc. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés..? Szerintem jó ha magatok csináltok meg dolgokat viszont egy komplett fürdőszoba az sok írnivalót is jelentene itt. Először a neten keress rá különféle módokon és fogsz találni mindenre oldalakat. Az is jó ha ugyanabból a témából elolvasol többet is. Vedd végig miket kell csinálnod

pl

- vezetékek cseréje a falban - akkor kéne róla arjz hol futnak, illetve régi e a cső és kell e cserélni?

- bontás, kivenni, rögzítők a falba és abba a csövek, csöveket összeilleszteni stb, burkolásuk

- végére további kellő szerelvények

- csempézés/burkolás, előtte fal simítás, padló kiegyenlítő ha kell, csempe felrakásához anyagok, stb stb, és ennek a résznek a menete

- ajtó cseréje ha kell, kivétele cseréje kényes munka

- mosdókagyló felszerelése, kád/zuhanyzó berakása - módjuk meg van hogyan kell

csaptelepek felszerelése stb


Ez nagy vonalakban de ezekre mindre egyenként keress rá, olvass el többet is. Kezdd azzal, hogy "fürdőszoba felújítás"/google. Ahol az egész menetét leírják. Először tudjatok mindent aztán alaposan az első lépést. Ne kapkodj, megfontoltan! Érdemes videókat is megnézni.

2013. márc. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és itt is érdemes rákeresned a kulcsszavakra!
2013. márc. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kunu lenke ***** válasza:
Szia!Én magam csináltam meg kb 30 éve az olómcsőröl horganyzott vascsővel lecsatlakoztam majd magam alakítottam ki a konyhai és a fürdőszobai vízhálózatomat menetet metszettem lefolyócsövet fektettem. Véstem fúrtam faragtam burkoltam!Kb 10 éve kibontottam a vezetékeket és rézre lecseréltem szintén egyedül a két kezemmel segítség nélkül!Én szívesen segítenék ha valóban nincs pénzetek a szakikra persze az igényem:Kaja,pia(üditő-tea) útiköltség !!Ja persze azért már több szakmával is rendelkezem!!tetőfedőnéni KFT:www.tetőfedőnéni.hu.
2013. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!