Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csaptelep leszerelése hogyan?

TappancsMancs kérdése:

Csaptelep leszerelése hogyan?

Figyelt kérdés

Fürdőszobai csaptelepet szerelném le vízkőoldáshoz. Néztem alulról és valami szilikon gumival (képen fehér) úgy tűnik ki van tömítve. A kérdés az lenne, hogy ha nincs szilikon akkor érdemes e szétszedni? Mert van ott valami gumigyűrű is, az elég e neki tömítésnek vagy kell a szilikon? Vagy le tudom e csavarozni úgy és leszedni hogy a szilikonos része az fent marad és csak a csapot és vezetékeket szedem le? Nem ismerem az alkatrészeit ennek.


[link]



2013. febr. 20. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól látom a szilikon azért van ott mert kell neki a tömítés. Ez egy amolyan házi megoldás szokott lenni hí éppen a tulajdonos lusta keresni gumigyűrűt és a szilikonnal oldja meg a problémát. Leszedheted róla csak szerezzél gumigyűrűt mert lemerem fogadni hogy nincs benne vagy. ha van is de semmit nem ér.

Így nem tudom hogy így vettétek-e a lakást vagy albérlet és a tulajé ez vagy mi hogyan, de szerintem a biztonság kedvéért szerezzél be szilikont erre a célra, mert így most nehezen mondom meg, de ahogyan látom elég gatyán lehet ott valami ami le van szilikonozva.

2013. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól látom azt a tömítést tették alulra ami fent kellett

volna.

2013. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nem tudom melyik részével van gondod vízkövesség szempontjából, én a helyedben nem szerelném le! Ha a kifolyószárral van bajod, azt felül is le lehet szerelni és beáztatni a vízkőoldóba. Ha a csaptelep felületével van gondod, akkor tekerd be valami puha ronggyal és itasd át a vízkőoldóval, egy órán belül ragyogni fog, csak igyekezz úgy beborítani, hogy mindenhol jól érintkezzen a felülettel!
2013. febr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezen jobban látszik:

[link]


Van ott gumigyűrű a fekete az. A kérdésem az lenne hogy milyen gumigyűrűt vegyek hozzá a szilikon helyett? Az alul lesz gondolom? De az hogy fog tömíteni alul ha van ott két vízvezeték is és a csaptelep tartó csavarja?

2013. febr. 20. 16:52
 5/15 A kérdező kommentje:
A kifolyószár az sima ügy de szeretném leszedni az egészet ami nem olyan nagy dolog hiszen csak két vízcső és egy tartó csavar kitekerése az egész. A betekerést azért nem választanám mert a réseiben nem annyira tudom betekerni, meg lecsavarozni se olyan nagy dolog. Egyedül ez a szilikonozás kérdéses nekem. De akkor jobb lesz a gumi gyűrűs megoldás ha az szerelhetőbb, csak nem tudom milyen kéne oda és az hogy tömítene a csövek mellett.
2013. febr. 20. 16:58
 6/15 A kérdező kommentje:
Fölül a csaptelep résznél ott nincs gumi tömítés a mosdókagyló és a csaptelep között. Gondolom ezért töltötték meg alulról szilikonnal.
2013. febr. 20. 17:00
 7/15 anonim ***** válasza:

Az alsó tömítés csak arra szolgál,hogy a fém alátét ne

a fajansszal érintkezzen közvetlenül.

2013. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Az alsó tömítés csak arra szolgál,hogy a fém alátét ne

a fajansszal érintkezzen közvetlenül."


Aha ez jó és értem. Ami nekem kérdéses hogy ha nincs ott a szilikon akkor hol helyezkedne el egy gumi tömítés? Mert felül elvileg lehetne de csúnya lenne (és felül nincs is).

2013. febr. 20. 17:13
 9/15 anonim ***** válasza:

Azt csak akkor fogod látni,ha kivetted a csapot.

Az alján van 1 bemarás abban fekszik fel.

2013. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Vagy így jobban értheted.


[link]

2013. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!