Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » KB mennyibe kerül kompletten...

KB mennyibe kerül kompletten egy sörkollektor építése?

Figyelt kérdés
Beleértve a felszerelést is.(tetőre)
2013. márc. 29. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50-70 ezerig... függ attól, hogy mekkora, milyen anyagokat használsz, mi van, ami esetleg már megvan, mennyit kell csövezni, stb...
2013. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szokratesz ***** válasza:
71%
de leginkább attól függ, hogy milyen sört iszol meg a kollektor alapanyagához:)
2013. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az igen :O :D...és szerintetek fel tudjuk szerelni barátokkal is vagy szakembert kell hívni?
2013. márc. 30. 15:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha magadnak csinálod és ingyé van a sörösdoboz akkor szerintem csak az üveget kell rá megvenni meg a festéket és a faanyagot a dobozának kb 20-30 ezer ft-ból ki kell hogy jöjjön vagy kevesebből,de azért előre érdeklődd meg az anyagárakat.

Egyszerűsítheted is ,mert megveszed az alucsöveket .

2013. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy nem fog kijönni 20-30 ezerből, mert egyrészt nem tehet rá üveget, mert az első jégesőnél betörne, és tönkremenne az egész kollektor... helyette polikarbonát kell, ami kb 10.000 Ft... kell a fa keret, illetve a hátuljának egy tábla OSB lap... kell hozzá csövezés, amivel a tetőről eljuttatod a helységig, legrövidebb akkor lesz, ha a födémen keresztül vezeted be... kell egy ventilátor, ami keringeti a levegőt, ezekből is egy normálisabb min 5.000 Ft... ezek eddig a legalapabb dolgok, de akkor kell legalább 3 tubus szilo a dobozok összeragasztásához, kell szigetelőanyag a dobozba, kell fekete szolár festék, kell hőfólia, kell egy szál szögvas a polikarbonát leszorításához, kellenek csavarok, kell valami elektronika, ami szabályozza, kell egy masszív megoldás is, amivel a tetőre fel tudod szerelni, szóval szerintem maradjunk az 50-70-nél... És ha barkácsoló szellem vagy, ami a kérdésből következik, akkor fel tudod rakni a haverokkal is...
2013. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és nem vehet a dobozok helyett alu csöveket, mert nem tudok olyan helyet, ahol árusítanának olyan alu csövet, aminek a falvastagsága ~0,1 mm, ami esetünkben igen jelentős, hisz a legkisebb napsütéses időt is ki kell használnunk, ha meleget szeretnénk, és ehhez szükséges, hogy minél hamarabb átmelegedjen...
2013. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A vastagabb alucső szerintem nem probléma,elsőnek azért mert jó a hővezető képessége,ezért csinálnak belőlük hűtőbordákat.Nos lehet hogy nehezebben melegszik fel,de ha felmelegszik akkor tovább marad meleg.

Aluból nézegetem eddig Én is a legvékonyabb az 1es falvastagságú cső,viszont találtam valami jobbat ami viszont egyáltalán nem olcsó

[link]

Én kihoznám magamnak 20 ezerből az egészet.Nem mindenből kell újat venni,szóval a plexi lapot az elejére használtan is belehet szerezni de van azért olcsóbb is 10 ezernél mert kb 1000-1500ft/m3-re ha jó helyen vásárolsz (újonnan).kb az osb is ugyanennyi,a ventillátort vagy megoldja egy otthon szétszedettből vagy elég egy számítzógépes ventilátor is ami kb 1-2ezr fortint ,ha ügyes vagy akkor használtan ezeket az elektronikát is beszerezheted vatereráról vagy a cserebere.hu oldalról,vagy valamelyik hirdető oldalról.Mi is kell még?hőfolia?Az egyszerű alufóliából megteszi,de ha megakarod venni kb 1000ft egy ívvel.

Csővezeték amivel bevezetjük a lakásba,ezt akár pvc csővel is meglehet oldani,sőt még azt is feketére lehet festeni,és annak nemdrága a métere.

A szögvasat meg 100ft/kg árakon simán lehet guberálni fémtelepeken,sőt itt talán még lemezt is lehet olcsóbban guberálni az osb lap helyett.A felfogatást is meg lehet oldani hulladék vasakból,minden csak ember kérdése hogy mennyire van rá affinitás.

2013. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nono, a sörösdoboz(energiaitalos) itt elvi kérdés kérem!
2013. ápr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

egyébként én is arra gondoltam hogy legyen minél olcsóbb(mert csak az a cél hogy spóroljunk)ezért használt dolgokat kéne beszerezni amiből csak lehet.

2013. ápr. 2. 11:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Csakis. Nézd olyan szemlélettel, hogy amikor megy, spórol. Ha máshová éppen nem, ruhaszárításhoz, garázsmelegítéshez pld űberjó lehet egy nem annyira jól sikerült darab is.
2013. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!