Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sörkollektor által termelt...

Sörkollektor által termelt hőenergiát belehet vezetni a radiátor hálózatba?

Figyelt kérdés

2011. dec. 31. 05:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem,mert az csak levegőt melegít fel, vizet NEM.

Az már nagyon-nagyon macerás lenne és így drága dolog lenne megépíteni.

A sörkollektor az egy olcsón,házilag megépíthető , kiegészítő fűtés rásegítés, de csak 1-1 szobára/sörkollektor alkalmas.

2011. dec. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na már most, a sörkollektor a benne lévő levegőt melegíti föl. A radiátorban pedig víz szokott lenni. Ezzel azt hiszem meg is válaszoltam a kérdést.
2011. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Uff.. Én is nagy sörkollektor mágus vagyok.

Osztom a többiek véleményét. Az csak meleg levegőt ad mint a kocsifűtés. Feltéve ha süt a nap. Tavasszal ősszel még termel is valami meleget de télen mikor nincs nap és sötét van akkor semmit. Ahhoz hogy vizet melegíts vele radiátorba esetleg nyáron el tudod érni de akkor meg minek a fűtés?? Az a baj hogy nem hőtároló!

2012. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit off leszek, de a sörkollektorról jutott eszembe:

Ma a szép napos időben kint voltam a kertben. A kerítésünkön van ráerősítve egy poliészter hullámlemez lap egy szakaszon, hogy az utcáról ne bámuljanak be a népek.

A napsütés ellenére nem volt ma túl meleg, csak 5-6 fok. Véletlenül a lemez fölé hajoltam és nagy melegséget, szinte forróságot éreztem. Ahogy elnéztem a lemez fölött, láthatóan erősen hullámzott fölötte a levegő. Mindez január elsején 5-6 fokban!

Ezek után elgondolkoztam, hogy lehet kéne csinálnom egy ilyen sörkollektort.

2012. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!