Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vékony lemezt 1mm-eset mivel...

Vékony lemezt 1mm-eset mivel lehet hegeszteni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 08:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Lánggal, Co-val, AWI-val.
2013. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Ha ívvel hegeszted, kis árammal próbáld, különben szétégeti a lemezt.
2013. márc. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a porbeles fogyóelektrodás hegesztőhöz mit szóltok amihez nem kel védőgáz és az inverteres hegesztőhöz ami 5a-120aig tud?
2013. márc. 31. 13:29
 4/21 Shai-Hulud ***** válasza:
A porbeles is jó, 10A körül, vagy az alatt próbáld. Inkább lassabban készítsd a varratot, mint hogy szétolvaszd a lemezt.
2013. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom! Volt szerencsém ilyennel dolgozni, de nem lehet szép munkát végezni vele és nagyon drága hozzá a huzal. A legolcsóbb barkács Co és egy olcsó tűzoltó palack is jobb választás attól.
2013. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Akkor inverteres 5- 10 amperrel felejtős igaz?

amugy autó kasznit szeretnék vele ponthegesztésel javitani persze csak saját járgányt ezért érdeklődöm mivel lehet

2013. márc. 31. 14:20
 7/21 anonim ***** válasza:
Ezt az 5-10 ampert nem nagyon értem. Inkább 50-80A kell oda. Egy autót azért végig lehet pontozni vele de másra nem igazán jó. Ezek a porbelesek nem szoktak inverteresek lenni, mert úgy túl drága lenne és itt a cél az olcsóság meg a barkács műfaj.
2013. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
ugy gondoltam hogy vannak az inverteres ivhegesztők és azok 5a- 120a stb amperig tudnak ezért kérdeztem hogy ha annál letekered az ampert minimumra de gondolom ugy meg nem olvasztja meg a pálcát
2013. márc. 31. 16:59
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ívhegesztővel nem lehet egy autót kilakatolni! Valójában az autók csak 0,6-0,7 mm vastagságú lemezből vannak (csak néhány helyen vastagabb) ezt pedig még egy gyakorlott hegesztő sem igen tudná bevont elektródással megcsinálni. Továbbra is egy kisebb Co készülék vásárlását, vagy kölcsönkérését javaslom. Ezekkel tökéletesen és gyorsan föl lehet pötyögtetni egy sárvédőívet, vagy a fenékre egy foltot.
2013. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hy!

Én hegesztő vagyok,1-es lemezt megtudok hegeszteni "trafóval","co-val",lángal,avival,és ha eljutok ahoz a technológiához akkor lézerrel is :)

Én a Co gépeket ajánlom!Azt viszonylag könyebb elsajátítani mint a többi technológiát.Régebben nézegettem Én is a probeles gépeket,de az túl olcsó és nem tűnik valami jónak,és nézd meg hogy mennyibe kerül a porbeles huzal hozzá.

Én a helyedben sima co ghépet vennék rendes palackkal,elsőnek azért mert jobb az anyag beégése,olcsobb a huzal és a co sem olyan drága (nem étkezési szénsav)

Amire viszont figyelj oda vételkor:

Az a jó ha minnél több ampert tud,és van neki olyan hogy hány százalékon működik max teljhesítménnyel,na ez bekapcsolási időnek nevezik és százalékban van megadva,magyarul egy 160 amperos gépnél ha 30 % bekapcsolási idő van akkor bizony a gép az igen gyenge .

Amire még oda kell figyelni,nézd meg milyen biztosítékod van otthon,ha mondjuk 16 amperos biztid van és a gépbe pedig 24 ampert vesz fel akkor levághatja a gép nagyobb teljesítménynél vagy mi.

Használtan is érdemes venni ,de ahhoz már inkább jobb ha értesz hozzá,ha invertert akarsz venni vagy awi gépet akkro ajánlom azokat amit a strausz néven árulnak,tökéletes kínai koppintások,erős is és nagyon tuti és jóval olcsóbb mint a többi újonnan.

2013. márc. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!