Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szigetelés belülről hogyan...

Szigetelés belülről hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 1. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet, akkor inkább sehogyan sem, kerülendő módszer, jelentős penészesedést okoz.
2013. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kunu lenke ***** válasza:
14%
Szia.Lehet kapni hószigetelő festéket ami színezhető és van kültéri és illetve beltéri típusa, nem zárja le a pólusokat nem penészedik és gombaölő is egyben!Nem vesz el teret sem az épületből és nincs semmi károsító anyag benne!!
2013. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

"Lehet kapni hószigetelő festéket"

Igaz,hogy 2013-at írunk,de ott még nem tartun,és nagyon sokáig nem is fogunk,hogy 1mm-es festékkel hőszigeteljünk. Bár némelyik nagyon tanult ,iskolázott emberke biztossan nagyon hisz abban az 1 mm-ben!!!!!!!!!!!

2013. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Próbálkozz náluk érdeklődni!
2013. ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kunu lenke ***** válasza:
0%

+-s versenyző!Ha ennyire hitetlen vagy akkor talán járj képzésekre és bővítsd a tudástárad és ne fikázz le senkit!Azért mert tájékozatlan vagy az a te hibád de jön a Construma 10-14 ig látogass ki és frissítsd a tudásodat mert ahogyan másik témában is adtad az ökör válaszaidat abból feltételezem volna mit bepótolnod elméletben és a gyakorlatban is!!József városi piacon vetted a tudásodat?

Én felvállalom a nevem és kiállok a pulpitusra de te elrejted magad és így vagy bátor?!Megértelek én is szégyellném magam a helyedben ilyen szaktudással mint amit te képviselsz!!

2013. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

...megjegyzem, én nem a +-os (ahogy írtad, gondolom 3-as lenne) vagyok.


Szóval én csak egy mihaszna BME-t végeztem, szét is szivattak minket Thermodinamikából, tehát lehet, hogy nem vagyok olyan tájékozott, mint ön "kunu lenke", aki az idétlen kamu nevét vállalja, de mi azt tanultuk, hogy ha hőszigetelni akarunk, akkor 2 lehetőség van:

-vagy legyen borzalmasan rossz hővezető az adott anyag,

-vagy legyen piszok vastag.


Nos: A rossz hővezetőségnek fizikai korlátai vannak. Csodát nem tudunk tenni az anyagokkal, így minden bizonnyal a "hószigetelő" festék sem fog többet tudni, mint bármi más. De legalább, mint minden festék, ez is csak relatíve vékony rétegben felhordható, így a hőszigetelés második szabályát sem tudja...


Az meg hogy valaki hisz (értsd: bedől) a marketing dumának, nem a jól informáltságát bizonyítja.

2013. ápr. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Belülről nem hőszigetelünk csak marketing okokból!


Vagy szépen penészedik a szigetelés alatt is a fal :-(

2013. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én -minden lebeszélés ellenére- a leghidegebb falakat 2 cm-es nikecellel (háló, glettelés, festés) szigeteltem belülről (nem az egész házat). Semmi problémám vele (3 éve). Hőmérséklet pár fokkal emelkedett, fűtésszámlám csökkent.

Hőszigetelő tapéta csak pár tized fokot jelentett.

Párás, nedves lakásba nem javaslom.

2014. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!