Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkartont elég az illesztés...

Gipszkartont elég az illesztéseknél és a csavaroknál glettelni, vagy az egészet kell?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egészet szoktuk ,hisz a papir az leázik különben .
2013. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szokratesz ***** válasza:
Ha jó volt az alapja (egyenes volt a lécezés vagy a fémváz) akkor elég csak az illesztéseknél és a csavaroknál. A hosszanti illesztéseknél kell bele öntapadós háló és előbb egy ehhez való glettanyaggal kell a hálót be glettelni, jajd ennek száradása után lehet a legfinomabb glettel összesimítani a táblákat. A rövidoldali találkozásnál remélhetőleg 30 fokban bevágtad a táblák végét, ha szerelés előtt nem akkor mielőtt glettelsz akkor mindenképp tedd meg. S ide is előbb a hézagoló gletett használd utána lehet csak a simítót.
2013. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló jól írja! Minden táblaillesztést FIBA öntapadós szalaggal kell leragasztani glettelés előtt, a glettelést pedig Rigips Super gipsszel lehet 2x, száradás után átcsiszolni. A harmadik réteg glettet pedig fehér színű "harmadoló" glettel készítsd, mert arra jobban takar a festék.

Telibe glettelést csak akkor kell készíteni, ha megvilágítod a felületet, de hogy az szép is legyen, ahhoz profin kell tudni glettelni.

Amúgy mitől is ázna le a papír?

2013. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
OK, köszi a válaszokat! Azt jól értem, hogy mindenképpen kell tapétát tenni a gipszkartonra? Azt hittem lehet ráfesteni diszperzites festékkel egyből....
2013. ápr. 6. 09:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell tapéta! Legletteled, megcsiszolod és mehet rá a festék.
2013. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szokratesz ***** válasza:
semmiféle tapéta nem szükséges, Hézagerősítő háló (kb.5 cm széles üvegszövetháló) ami megtapad önmaga a papíron, erre a hézagoló glett 2x majd egy kis csiszolás, és a fedő finom glett, de nem szükséges az egészet telibe glettelni,amennyiben megfelelően egyenes, hullámmentes a karton. S olyan nincs hogy felázik a papír.
2013. ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 7. 06:59
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Nem vagyok járatos a gipszkartonozásban de nézegettem már és a papír felázását azért megfontolnám. Van normál gipszkarton, tűzálló és impregnált a vizes helyiségekhez. Ázásnál beázhat ha jól sejtem egy sima gipszkarton, a papír felülete és az oldala is ha úgy marad. Az oldalaira vannak élvédők. Érdemes lehet áthúzni a gipsz éleit is vakolóanyaggal vagy glettel, ezt nem tudom melyik a jobb. De a gipsz ázásnál issza rendesen a vizet mint a szivacs.
2013. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Az is igaz hogy száradni is jól szárad vetemedés nélkül és gyorsan. Már ha előfordul ilyen.
2013. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A karton felrakása után hézagolás, száradást követően óvatos átcsiszolás ( bandázs szalag ne sérüljön.) Majd A1 glett, és száradás után élek elcsiszolása. Ezt követően ményalapozóval kell lekenni a teljes felületet. Száradás után festhető.

Gipszkartont mész alapú festékkel nem lehet festeni, mert a hígabb állag, lassabb száradás miatt megáztathatja a papírt. Válasszunk diszperiós festéket vagy modern latex festéket (ez utóbbi légáteresztő, Chemociddel higítva vizses helyiségekben mennyezetre lehet jó választás)

2020. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!