Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi van olyankor ha a konnektor...

Mi van olyankor ha a konnektorban van áram de mégse működik benne semmilyen elektromos készülék?

Figyelt kérdés
A fürdőben kicseréltem egy konnnektort mert rossz volt. Az újat felszerltem,van is benne áram mert a fázisceruza világít de mégse müködnek a gépek. Mi lehet az oka?
2009. jan. 31. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel érintkezési hiba lesz, szerintem a 0 nincs rendesen bekötve (ezt ugye nem mutatja a fáziscerka, de a készülék nem működik, mivel megaszkadt az áramkör). szedd szét, és rakd össze újra. Ha nem műxik úgy se, akkor próbáld ki másik konnektorral, ha azzal se, akkor jöhet a vllanyszerelő.
2009. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fázisceruza a 70-es évek csodaszerszáma volt, de mára már inkább csak szórakozni szoktak vele. A szórást is ki szokta mutatni, ezért ha konnektort akarsz ellenőrizni, akkor egy voltmérőt használj és ne játszadozz vele, mert lehet épp jelen egy szem fázis is, nulla nélkül, viszont rázni ugyanúgy ráz.
2009. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dugd be, szedd szét, kapd ki... fogj egy voltmérőt, dugd be a konnektorba, ha 230-at mutat minden ok. Ha nem akkor kezdd el keresni az okát.
2009. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Biztos, hogy hiányzik a nulla, hiszen, ha a fázis jelen van, akkor zárna a kör, ha a nulla is jelen lenne.


Ami előforduló hiba (pláne régi ingatlanok esetén), hogy a föld és a nulla ugyanolyan kábellel megy, vagy meg van cserélve vagy hasonló. Rossz földelés esetén a fordítva bekötött (nulla és föld felcserélve) konnektor nem fog működni, ha a földelés nem kielégítő. Locsold meg a földelés helyét a villanyóra alatt :) (Ez nem "vicc", már láttam olyan helyet, ahol ez volt a hiba, és a "megöntözés után" a földelés életre kelt és működött a konnektor - hozzáteszem, ez nem JÓ megoldás, mindenképp a megfelelő helyen legyen a föld és a nulla is.)

2009. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!