Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stiasztok Tippeket szeretnék...

Stiasztok Tippeket szeretnék kérni, lemeztető szigeteléséhez, víz és egyéb. Van ötlet?

Figyelt kérdés

A helyzet:


Készítettem egy garázst magamnak, vas a szerkezet, erre jöttek a falak, amik kaptak dryvit szigetelést, igy a falak szigetelése megoldott. A tetőre azonban, a szerkezet nem terhelése végett apósom, míg nyaraltam, lemez tetőt rakott fel, ami nem is lenne gond, de szegecsekkel rögzítette. Ez sem feltétlen az, csak épp, itt-ott esőzések alkalmával beszivárog a víz. Szilikon tömítést tettem fel rá, de a nyári nagy hőterhelés miatt a szilikon megadta magát és a gond újra jelentkezget. Ezen felül pedig a hőszigetelés sem megoldott még.


Gondoltam arra, hogy esetleg, tetőfóliát teszek alá, ami alá pedig valami szigetelő anyagot és alá pedig mondjuk gipszkartont vagy ilyesmit. D e félek attól, hogy a víz, esetleg penészedést okozna, vagy a ferdeség miatt, a lecsorgó víz ami végigszalad a fólián, esetleg koncentrálódik, és szintán valami gondot okoz, így meg kéne oldanom az elvezetést.


Szóval valami olyasmi tanács kéne, esetleg megoldás ami eldönti nekem ezt a kérdést.


Köszönöm


2013. ápr. 8. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tetőfólia lett volna alá rakva ,ami bent is van a technológiában ,akkor a szegecselés is jó lett volna .Most is viszont most viszont ha járható a padlás tér,akkor belülről kellene ilyen fóliát lerakni. Különösen nagy rögzités nem kell,mert csak beszivárgásról lehet szó .

A hőt is nagyon lefogja.

Szerintem nem az ide legjobb tömitőt sem vetted meg.

Van ide olyan ami jól birja a külső időjárást is .

Nálunk is valami fekete ilyennel nyomták ki a kémény mellett ,Azóta is jó .

2013. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Popszegecs?

Szegecsfejeket lecsapni, tetőt leszedni, bitumennel bekenni és mivel após már megfúrta, vegyél belevaló önmetsző csavar és azt tekerd bele.


Vagy hajítsd le a tetőt és dobj rá OSB lapot, ezt lekened, hogy ne rohadjon el, és lefeded bitumenes tetőfedővel Az a pár négyzetméter kibírható. Bár ajánlanám a kilyukasztott helyeke behegeszteni és újat, rendeset fúrni ahová kell.


Após meg egye meg a szarját.

2013. ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Popszegeccsel nincsen baj?nem gondolkozott rosszul a kisöreg. Valószinüleg nem fenekelt szegeccsel dolgozott. Semeddig nem tart kicserélni vagy a meglévőket végig szilózni.
2013. máj. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!