Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan álljak neki a gradrób...

Hogyan álljak neki a gradrób szoba kialakításához?

Figyelt kérdés

Felújítás előtt állunk, a nappalink mellett van egy kisebb szoba, ami eredetileg egy konyhának készült, de amikor megvettük a házat és ideköltöztünk, nem készült el. Nos a gáz még nem lett oda bevezetve, de a vízvezeték cső már igen, amit már el is tüntettünk onnan, de az elválasztó falakat gipszkartonnal húzták fel, ami baromi ronda, mert rosszul lett összeillesztve sok helyen, nem lett befejezve és nem tűnik valami stabilnak.

Nos mi ezt a részt teljesen leszednénk és 1,5 méterrel beljebb tolnánk és akkor lenne egy jó kis gardrób szoba szekrénnyel, polcokkal mindennel együtt. A hálószobánkba nem nagyon férnek el a nagyszekrények, meg hát nem is szeretnénk oda igazán, a másik szoba meg majd úgy is a gyereké lenne, és akkor megint kell egy hely ahol a cuccainkat tárolnánk. Persze most a nappaliba tároljuk a ruháinkat szekrénybe de elég rondán néz így ki, nem is illenek oda, meg régóta álma a barátnőmnek egy gardrób.

Ha a falat arrébb visszük, akkor ugye az ott lévő kis ablak már a nappaliban lenne ami jó is mert az a fal nyugati irányba néz és nem árt ha ott is bejön egy kevés fény, mert azon az oldalon nincs így ablak.

Most hogy a falat arrébb vinnénk nem lesz ott ablak, ami igazából nem is kell, mert lámpákkal elég fény lesz bent, meg ugye ha kinyitjuk az ajtót, azzal is mehet be oda fény.

Na most a gipszkarton helyett arra gondoltunk hogy a helyiség oldal falát, meg a mennyezetre téglákat tennénk a 2,7 méter magas szobába és kb levinnénk ott a mennyezetről a téglás részt durván 50 cm-el. A fal többi részét bútor lap fából szeretnénk megcsinálni, mert az úgy marha jól nézne ki, és menne majd a fal új színéhez is, meg azért arra a falrészre lambéria borítást szeretnénk a polcok meg a TV állvány miatt is így duplán dobna rajta.

Nos nem tudom hogy ez így mennyire kivitelezhető, hogy az hosszú távon kibírja, meg ugye ott az ajtót úgy szeretnénk megoldani hogy oldalra húzható legyen, úgy mint a furgonok ajtajánál, mert hely miatt is jobb lenne úgy, meg ugye nem akadályozna semmit sem.

A polcokra meg a szekrényekre, tükrökre világításra még nincs konkrét tervünk, de az alap ötletünk az ez lenne és hogy ez mennyire kivitelezhető így? most nem anyagiakra gondolok, hanem arra hogy meglehet-e így csinálni hogy ki is tartson valamennyire, vagy felejtsük el ezt az ötletet? Asztalos ismerősömmel megtudnánk csinálni ketten, de ő még sosem csinált ilyet, így mondta hogy mielőtt belekezdenék a tervezésbe nézzek utána a dolgoknak, ezért is szeretném ha tapasztalt válaszolók vagy hozzáértők írnának.

Előre is köszönöm, további szép estét!



2013. ápr. 10. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Első nekifutásra azt mondanám, hogy gond nélkül megvalósítható az elképzelésetek, de érdemes lenne a jelenlegi helyzetről feltenned néhány képet és az érintett helyiségről egy méretadatokat is tartalmazó rajzot, skiccet.

Illetve a megálmodott koncepcióról is egy vázlatot.

Engem még érdekelne a falak, padlók, födémek jelenlegi állapota és anyaga, valamint az esetleges burkolatok.


Ami még érdekes lehet így látatlanban, én biztosan tennék valamilyen szellőzési lehetőséget a leendő gardróbhelyiségre. Mert ugye nem egy gardrób szekrényről beszélünk, hanem egy gardróbhelyiségről, ahol sokféle ruhát, cipőt s akár egyéb "hasznos" dolgokat is tárol az ember...

Plán ha folyamatosan gyarapszik a család. :)

Ha egy kisebb ablakra nincs lehetőség, akkor valamilyen ventilátoros légcsatornás megoldáson érdemes elgondolkodnotok, mert ennek biztosan hasznát vennétek a későbbiekben.

Elsőre ennyi...

2013. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezek még csak ilyen tervezgetések, még nagyon az alapokon agyalunk. A szellőzést a haverom is javasolta hogy legyen, mert a szüleinél is van egy hasonló gradrób helyiség és ott volt gond a szellőzéssel hogy nem volt aztán voltak belőle a gondok.

Pontosan még nem méregettem le a dolgokat, de most még agyalunk mert az a helyiség az elég hosszú lett, viszont azt megfeleznénk hogy a nappali is nagyobb legyen egy kicsivel de legyen hely a gardróbnak is, így valószínű lesz még egy lyuk ami majd ilyen kis iroda szerű lesz, de ez még a jövő zenéje.

A födém jó állapotban van, csak festeni kellene mert az már potyog, az anyagát pontosan nem tudom, felújítás előtt minden részletesen fel lesz mérve, mert a nappalit hagyjuk utoljára majd, ez 100% és akkor majd a gardróbra is sor kerül. Ezen kívül még sok mást tervezgetünk itt, a gardróbot is csak azért kérdeztem inkább hogy könnyebb legyen eldöntenem hogyan legyen az egész. persze majd képeket rakok fel, de most nem vagyunk otthon máss probléma miatt, így most néhány napig nem tudok képeket küldeni.

2013. ápr. 11. 23:03
 3/3 apababa ***** válasza:

Én azt a "téglát a mennyezetre " mondatot nem igazán értettem. de a többi sima ügy . Azért megjegyezném hogy a gipszkartont fel lehet rakni rendesen is ,és a bútorlapot lambériát is lehet igénytelenül installálni. Ha mindent az előirt módon csinálsz és nincs kispórolva semmi nagyon sokáig nincs ezekkel probléma.

Ha jól sejtem a 2.7 méteres belmagasságot szeretnéd fél meterrel csökkenteni arra szerintem a legjobb technológia a gipszkarton álmennyezet.

Még egy javaslat: ha gardrob akkor sok sok tükör. Falra szekrény ajtóra ahová lehet .

2013. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!