Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üzemanyag tartályt mivel...

Üzemanyag tartályt mivel lehetne kitisztítani, hogy öntözővizet tárolhassak benne?

Figyelt kérdés
Van otthon egy régi üzemanyagtartályom, 250-300 literes lehet, egy kombájné volt. kb. 5-7 éve nem volt használva, még érezni lehet a dízelolaj szagát amikor beleszagolok.

2013. ápr. 11. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
brigéciol utánna pedig vmilyen mosószer forró víz.
2013. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
az életben ki nem jön belőle az a szag ,
2013. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, hogy benzinlámpával vagy gázperzselővel kiégetem a belsejét, utána mosószerrel átmosom.
2013. ápr. 11. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A brigéciol nagyon jól kiszedi, utána pár mosószeres öblítés. Egyébként nagyon odafigyelve benzinnel is át lehet mosni, utána pedig mosószeres vízzel kimosni.
2013. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gázperzselős dologgal óvatosan a gázolaj / vegyszer maradványok olyan gázelegyet alkothatnak mi berobbanhat!


Mosd ki simán ahogy már írták!

2013. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gázperzselős égetést én sem javaslom.

Tavaly nyár végén/ősszel egy ~1m3-es műanyag tartályt mostam ki azzal a céllal, hogy majd a pincében elhelyezve a csapadékvizet gyűjtsem benne locsoláshoz.

Én a tetején vágtam egy ~30-40 cm széles sávot a közepén, hogy eldöntve bele tudjak bújni.

Csak simán kimosni nem lehetett volna, mert régebbről már szinte kenhetően bele volt gyógyulva az üzemanyag -gázolaj- maradék.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak. :)

Kivezettem a házból slaggal a forróvizet.

Folyamatosan áztattam, s közben kapartam (spaklival és régi mosókefével) és spricceltem forróvízzel. A spricceléshez, veretéshez olyan szórófejet használtam mint amit a locsolásnál is használnak.

Vegyszernek én is brigéciolt használtam. El is fogyott egy 1l-es flakon.

majd a brigéciol után trisóval mostam-dörzsöltem-mostam át sokszor.

Szintén forróvízzel.

A trisó jó zsíroldó és kifejezetten ajánlott ilyen mosási feladatokra.

majd miután végeztem ~2hétig a felnyitott tetején keresztül hagytam szellőzni, úgy hogy közben az alsó csatlakozó csonkjának a nyílását is szabad hagytam, hogy jobban járjon a levegő.


Még 2 hét után is volt szaga, ugyan éppen csak, de volt.

Ezután kezdtem el benne gyűjteni az esővizet és néha feltöltöttem kútvízzel is az átmosás/öblítés miatt.

Szivattyúval mindig kipörgettem a vizet, s bár a gaznak, fűnek nem ártott, haszonnövényeket és dísznövényeket nem öntöztem vele.

Mostanra már nincs szaga a tartálynak (a belőle jövő víznek eddig sem volt).

Azt mondhatom, hogy eddig kb. 6-7 ürítést (teljes tartály térfogat) végeztem.

Mostantól használom udvari és cserepes dísznövényekhez.


Nekem a takarításra közel egy egész délutánom (~4 óra) ráment, no meg 1 liter brigéciol és talán 1 kg trisó, de megérte.

Kitartást és jó munkát kívánok hozzá neked is!


Ui: mindenképp használj védőkesztyűt, s ha teheted valami védő ruhát is, és ha módodban áll, akkor gyűjtsd össze a keletkező hulladékvizet, hogy ne a szabadba folyasd el.

2013. ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!