Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül most vidéken...

Mennyibe kerül most vidéken egy 56nm-es tégla tömblakás komplett újra villanyszerelése csövezéssel, szerelvényezéssel együtt?

Figyelt kérdés
Munkadíjra vagyok kíváncsi, kb nagyságrendileg.

2013. ápr. 12. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A vidék nagyon tág fogalom.

Nem mindegy, hogy dunántúl vagy tiszántúl, Miskolc vagy Kukutyinfalva.


100e alatt nem valószínű, hogy szakember megcsinálja, kóklerek meg simán.

2013. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy a szórás hivatalos vállalkozó nemigen csinálja meg 60-100 ezer forintos minimum alatt de ha találsz olyan villanyszerelőt mint például én-mondjuk ki feketén csinálom nem titok- akár meg is feleződhet a munkadíj.

Én például vésési munkákkal 1200 ft óradíjat, vésés nélküli munkát 1000 ft óradíjjal szoktam végezni.

Átlagos igényekkel átlagosan ez nálam 30-40 ezer forintot jelent

2013. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nem négyzetmétertől függ. Mert ugye lehet 56 négyzetméteres lakásban szobánként egy villany, kapcsolóval, meg mondjuk még két szobában egy konnektor.


Meg lehet olyan, hogy van villanysütő, a szobákban még egy plusz falikar legalább és egy hangulatvilágítás, egy szobában legalább két falon konnektor, bennt fut a telefonvezeték, a koax kábel, esetleg egy hdmi is fut a falban, hogy a szomszéd szobába is át lehessen játszani. És persze villanybojler is van, esetleg villanykályha is.


Szóval négyzetméter alapján nem lehet túl pontosan megmondani.


Még most tervezzétek meg, hova kellene plusz kapcsoló, plusz aljzat, esetleg egy falikar.

2013. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!