Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerűl kb egy 80nm...

Mennyibe kerűl kb egy 80nm 10x10 es palatetős ház teljes tetőcseréje gerendákkal lecekkel cserepekkel együtt?

Figyelt kérdés
Megtaláltuk álmaink házát de felújitásra nem marad sok pénzünk viszont a tető kb 30 éves pala.Remélem nem a tető tesz nekünk keresztbe.
2013. ápr. 15. 15:09
 1/7 gybhg válasza:
Attól függ minden nagyí mértékben, hogy mire akarod cserélni? Amúgy én árajánlatot kérnék valakitől. De mielőtt ezt megteszitek, egy hozzá ténylegesen értő emberrel végig kéne gondolni, hogy mit is szeretnétek kapni, vagy látni. Az alapján már könnyű ajánlatot kérni. Ha közeli vállalkozástól kértek árajánlatot, akkor azok rend szerint nem számítanak fel ajánlat adási díjat. De erről érdemes előzetesen is érdeklődni. Az ajánlat kérésnél érdemes kérni, hogy pontosan részletezzék a beépítendő szerkezeteket, mert két ajánlatot azonos paraméterekkel könnyebb összehasonlítani, vagy ha tudjátok a szükséges anyagokat, akkor azt már a vállalkozó árrése nélkül ti kedvezőbben is akár beszerezhettek.
2013. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ha csak az a gondotok, hogy a pala már nem szép és öreg, akkor még nem biztos, hogy el kell dobni! Ha a mostani tetőszerkezet nem korhadt, tehát csak a súlykülönbség miatt akarjátok szétverni, akkor kár komolyabb kiadásba verni magatokat, mert létezik a bitumenes zsindelyes takarás, amihez nem kell bontani, csak az új hélyazatot megvenni és kész! Itt egy link segítségül: [link]
2013. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
esztétikailag nem lenne gond,hogy pala.De több helyen törött.Egy helyen pedig beázik.
2013. ápr. 15. 17:19
 4/7 Bence_ ***** válasza:

vagy ez: [link]

Ár is fent van.

2013. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Szerintem kérdezzetek rá a zsindelyesekre, mert tudtommal ez nem jelent akadályt az ő módszerüknél!
2013. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szokratesz ***** válasza:

A pala azért ázik be ( a törésen kívül természetesen), mert az összeérő felületeken a megragadt por visszaszívja a lecsorgó vizet. Időleges megoldás lehet a pala lemosása nagynyomású mosóval.

De a pala lecserélése sem feltétlen jelenti, azt hogy a tetőszerkezet ne bírna el más fajta tetőfedő anyagot. Főleg a régebben ácsolt szerkezeteket lényegesen erősebbre tervezték a szükségesnél. Sztem a Ti házatoknak is van székszerkezete a szalufák megtámasztására. Ha igen és nem korhadtak a gerendák és szalufák akkor elég a léc csere. A betoncserepet is elbírja bőven. Ezt azért merem kijelenteni ilyen határozottan, mert a mi házunk is hasonló paraméterekkel rendelkezik, és két éve cseréltük a palát betoncserépre csak léccserével. Sajátkezüleg végeztem egy barátommal közösen, egy hét alatt megvolt.

2013. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gy.Ata válasza:
Nekünk kb. 55-60 éves pala van fent. Nincs már vele semmi gond. 30 éves kora körül beázott, 1x lemostuk, és ahol utána is beázott, vagy repedt pala volt szilikon pasztával tömítettem. Azóta a legnagyobb viharban sem ázik be sehol.Még kibír vagy 20-30 évet.
2015. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!