Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » BETONOZÁS. Van 1 régi kis...

Kókuszjoe kérdése:

BETONOZÁS. Van 1 régi kis pince az otthonomban. A pince felett pedig egy 5x2-es helyiseg. Ezt szobának szeretném megcsinálni, de ebböl a helységböl nyílik egy 1mx50 cm-es lejárat a picébe. Hogyan tudnám ezt a lejáratot bebetonozni?

Figyelt kérdés
Pince lejáró bebetonozása

2013. ápr. 28. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És alatta ottmarad a barlang? Inkább használd ki az ingyen légkondit és vond be azt is a szoba részébe aktívan.
2013. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze vonjam be a szoba részébe!!! Megcsinálom azt is szobának mi??Biztos te is a pincébe alszol gondolom
2013. ápr. 28. 16:40
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a pince lejárat ezzel meg is szünne .

Ezt a nyilást alulról bezsaluznám.Hogy a zsalu ne essen le,

A a gém felső részéhez rögziteném olyan módon hogy felül

pár stáflihoz kötném erősebb dróttal ,a 2mm már ezt megbirná.Értem ha bent a beton is . A betonba 5-6 os betonvasat raknék háló szerüen,melynek végeinek visszahajlitva vele kellene érni a födémbe vésett mélyedésbe .Igy az oda is beleköt,nem tud kicsúszni.

Persze kb 15cm hosszan,minden szálat .

2013. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,ez jó megoldás lessz!
2013. ápr. 28. 16:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Az eső hozzászóló arra gondolt szerintem, hogy a pince levegőjével lehetne hűteni a felette lévő szobát. Nálunk egy "rejtett" pinceajtó lett a megoldás.

_______________

|_..........._|

|_________|


Kb így néz ki a lejáró teteje. Teljesen benne van a padló síkjában. A méreteket nem tudom sajnos (a pontok csak azért kellenek, hogy ne csússzon szét). Mi még nem használtuk ki, hogy hűteni lehetne a konyhát a levegőjével.

2013. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

____________

|_--------_|

--|______|



Így remélem nem csúszik szét.

2013. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát nem nyert, lerajzoltam paintben a keresztmetszetét. [link]
2013. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,végülis nem rossz ötlet hogy a pincével lehessen hüteni a fölötte lévö helységet,de csak akkor lenne ez jó megoldás ha a fönti helység konyha lenne.Én 1 kis gyerekszobát szeretnék igy sajnos bekell betonoznom a lejáró részt.Parkettázni is szeretném.
2013. ápr. 28. 21:12
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja,és a pincét természetesen megtartom,csak a bejárat lent lessz.
2013. ápr. 28. 21:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne betonozd le telibe. Ha ahogy rajzoltam, csinálod meg a lejáratot (akár ki is lehet tömíteni), akkor mehet rá a parketta, és később ha bármilyen okból mégis le kell jutni a pincébe, akkor viszonylag minimális rombolással meg lehet oldani.
2013. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!