Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűnyírókés élezés nehéz...

Fűnyírókés élezés nehéz feladat, vagy érdemesebb inkább élezőhöz vinni? Budapesten hol és mennyiért csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés

Nem mertem még nekiállni, mert hallottam, ha már minimálisan is eltérő mértékben van élezve a két oldal, akkor bajok lehetnek a következő nyírásnál. Nem tudom igaz-e. Talán biztosabb lenne, ha szakember élezné? Csak nem szeretnék sokat költeni rá...


Előre is köszi a javaslatokat!



2013. ápr. 29. 07:16
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
Fogsz egy komolyabb vasreszelőt és megélezed vele. Az a lényeg, hogy flexxel nem szabad, mert az felmelegíti a vasat és ellágyul.
2013. ápr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom, hogy melyik az ehhez való vasreszelő... Ezért is a próbálgatás helyett döntenék inkább egy olcsóbb szaki mellett, ha tudnám hol van ilyen. :-)


Van itthon tucatnyi régi reszelő, egyiken hajszálvékony csíkok vannak átlósan, másikon pöttyszerű bütykök, van kisebb, nagyobb, sokféle... Nem tudom melyikkel kell csinálni, félek, hogy jobban elrontom a kés élét... :-(

2013. ápr. 29. 08:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Szabad flexszel is, csak marhajól kell csinálni, finoman és lendülettel. Na meg a köszörű korong + ésszerű sietség miatti egyenetlenségeket finomabb csiszoló koronggal, szintén finoman enyhíteni kell, és mindenképp neki kell állni lapos reszelővel, hogy a netán mégis meglágyult felületet eltávolítsd, és szép is legyen. Emellett végig ügyelni kell arra, hogy pont ne legyen éles, tehát maradjon egy 2-3 tizedmilliméteres sík felület mint tartós él. Ha igyekszel egyformára szobrászkodni a két végét, akkor nem fogja szétrázni a gépet. Igazság szerint a legtöbb fűnyírón a kés felfogatása is olyan, hogy legalább ötször futsz neki, mire sima lesz a futása. Lehet enyhe hajlítással is trükközni, de ha nem görbült el még, akkor inkább ne csináljunk belőle görbültet. :)
2013. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lapos, hosszú, széles (vagy 4cm), ferde csíkos. Ő a vasreszelő.


A bütykös inkább fához lesz jó.

2013. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Ja, satu kell hozzá, anélkül bogárhátat élezel bele...
2013. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Aha, oké :-). Délután megnézem, szerintem van széles lapos a sufniban. Satu is van.

Flex és köszörű már nincs.

Még ami van, az a régi kaszákhoz való fenőkő, és késélező pálcák is akadnak, de gondolom az ide nem jó, ugye? Vagy a végén finomítani lehet azzal is talán?

2013. ápr. 29. 09:52
 7/11 kovpet ***** válasza:
A kaszakő jó. Szerintem jobb is a reszelőnél.
2013. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg merem kockáztatni, hogy durva kő jobban halad, mint egy bejáratott reszelő. Finomabbra nem sok szükség van, a reszelő gyönyörű fényes felületet csinál.
2013. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
79%

De ne az egész fűnyírót fogd a satuba, előbb le kell szerelni a kést.

Szerintem annál a résznél áll meg a tudomány.

Hamarosan megkérdezed, merre kell tekerni a csavart.

Az elektromosoknál a leszorító csavar műanyag általában,

és ha valami körömcsipesszel állsz neki akkor biztos szétnyírod. Bár ezek a csavarok a használat miatt eleve szétnyíródnak és érdemes újat venni, ha visszarakod a kést.

Na meg ezek a csavarok jól rá szoktak gyógyulni a használat miatt.

Szerintem jobb, ha tényleg szakemberre bízod, mert a rosszul visszarakott, használat közben lerepülő kés életveszélyes sérüléseket is okozhat.

2013. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Finom vasreszelővel kicsit megreszeled és kész. A forma adja magát. Túl sokat hülyeség belefeccölni, az első nyírás alatt úgyis beszed annyi követ-földet, hogy tökéletes sosem lesz. Nameg a fű megnő bárhogy élezed.
2013. ápr. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!