Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűnyírókés élezés nehéz...

Fűnyírókés élezés nehéz feladat, vagy érdemesebb inkább élezőhöz vinni? Budapesten hol és mennyiért csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés

Nem mertem még nekiállni, mert hallottam, ha már minimálisan is eltérő mértékben van élezve a két oldal, akkor bajok lehetnek a következő nyírásnál. Nem tudom igaz-e. Talán biztosabb lenne, ha szakember élezné? Csak nem szeretnék sokat költeni rá...


Előre is köszi a javaslatokat!



2013. ápr. 29. 07:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen fűnyíró kést élezni. Az alapokat már leírták a többiek. A trükk az, hogy egy másik kés (akár konyhakés) élén ki kell egyensúlyozni élezés után.

A másik dolog, ne aggódjatok a kilágyulás miatt! A fűnyíró pengéket eleve lágyra készítik. Hőkezelő műhelyben dolgoztam. Külön utasítás volt, ha valaki fűnyíró pengét akar edzetni ,azt el kell hajtani. Jobbam jár az ipse,ha gyakran élez, mint ha a lába szárába beleáll egy pengedarab.

2013. ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!