Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vályog ház 10-es nikecell-el...

Vályog ház 10-es nikecell-el szigetelés? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

azt hallottam hogy nem érdemes vályogházat nikecell-el szigetelni mert nem szellőzik a vályog és el kezd penészedni a fal belülről.

lehet ebben igazság??

ha igen akkor hogy szigeteljem a házat?



2013. máj. 5. 12:39
 1/10 eNerdzsy ***** válasza:

Lehet benne igazság, ha nedves a fal és dobja le a vakolatot, vagy folyton salétromosodik.


Meg kell szüntetni a fal vizesedését eresz csatornával, csapadék megfelelő elvezetésével vagy a fal utólagos alsó szigetelésével.


Ha már kiszáradt a fal, akkor érdemes polisztirol lappal szigetelni.


Persze, ha hosszú távra tervezel akkor a mennyezet szigetelése, és a nyílászárók szigeteltre cserélése sem maradhat ki.

2013. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Vályogházat nem a nedvesség miatt nem szokták/ajánlják szigetelni hanem azért mert felesleges pénzkidobás!

A vályog ugyanolyan jó ha nem jobb szigetelő mint bármelyik szigetelő anyag, abszolút felesleges dolog rárakni a szigetelést.

Ha a mennyezet és a nyílászárók jól szigetelnek a vályog fal magában tökéletes ezért inkább csak a fenti két szerkezeti elem szigetelőképességét tartsd fontosnak!

2013. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es! a vályog rossz szigetelő!

ez a téves nézet kizárólag marketing fogás miatt alakult ki.

mivel a vályog sok párát képes magába szívni és jó páraáteresztő ezért a sima nikeceles szigetelés tönkreteszi a falat(vizesedik, penészedik, ledobja a vakolatot). létezik egy perforált nikecel amit direkt ilyen épületekhez készítenek.

ezenkívül szalmabálával szigetelik, ami jó hőszigetelő, olcsó. hozzá vályog vagy mészvakolat(cement nélkül)szükséges. kialakításról, vagy több infót is tudok adni ha érdekel. így a ház jó hőszigetelt és a vályog tömege miatt jő hőtartó lesz; könnyen lehet "A"-vagy még jobb kategóriás a ház.

2013. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vályogba nem kéne mindenféle műanyagszarral belekontárkodni. Tessék megkérdezni Józsi bácsit mit miért építettek az úgy ahogy anno kitalálták, és nem lesz semmi gondod.
2013. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát aki azt mondja hogy a vályog rossz szigetelő vagy nem ért hozzá vagy át kell írni az eddigi szakmai alapokat!

Még a szigetelő rendszereket gyártó/forgalmazó cégek is feleslegesnek tartják a vályog szigetelését de elég elolvasni e témába vágó szakirodalmat-esetleg belegondolni abba régen miért is volt jó a vályogház??

Mondjuk nekem tapasztalatom is van 20 évig laktam vályogházban és még korszerűtlennek mondható nyílászárókkal is nyáron pincehideg volt benn télen meg kevés fűtéssel is nyári meleg.Mostani téglaházam ennek pont ellentetje és ráférne már egy szigetelés...

2013. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nem kell átírni semmit, nemcsak a vályogépítészettel foglalkozó könyvben van, de rákereshetsz a hővezetési tényezőjére (0,7); amíg a tégla(0,3); szigetelő anyagok:0,04 től lefelé.

amit te tapasztaltál az a jó hőtároló tömege révén hűvös nyáron, és jó lenne télen is, de a meleget kifele és befelé is leadja.

én is éltem sokat vályogházban és a régiek a kialakításuknál fogva jól árnyékoltak is, ami szintén csökkenti az átmelegedést. de azt nem mondhatod el, hogy elég kétnaponta befűteni és még másnap is tartaná a 22 fokot.vagy ha olyan jó szigetelő volna, akkor ebből épülne minden passzívház, hisz az is kb:50 cm-es falu.

a téglánál a probléma a kisebb tömeg. egy háznál fontos a hőtároló tömeg(vályog, mészhomoktégla)így kicsi a hőingadozás, valamint ezt kifele leszigetelni, hogy minden bent maradjon.

nyáron a tömeg a lényeg, télen a hőszigetelés.

2013. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Éértem.. tehát felesleges a vályog szigetelése ha jól értettem. a nyílás zárok ki lesznek cserélve idén!
2013. máj. 7. 11:53
 8/10 anonim ***** válasza:

esetleg ezek segítenek megérteni : [link]

[link]


[link]

2013. máj. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mondjuk nekem tapasztalatom is van 20 évig laktam vályogházban és még korszerűtlennek mondható nyílászárókkal is nyáron pincehideg volt benn télen meg kevés fűtéssel is nyári meleg."


Függ az a falvastagságtól is, szerintem......

Nekünk 2 van (sajnos) és az öregebb, vastagabb falú ház olyan aminek leírtad, a másik vékonyabb falú.


Na ott télen ki lehet fagyni, nyáron meg rohadt meleg van bent is mint egy katlanban!

2013. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen!Még egy panelháznak is nagy hőtartása van,azért nehéz télen felfűteni!
2013. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!