Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fém ágykeretre mivel tudnék...

Fém ágykeretre mivel tudnék bőr anyagot rögzíteni?

Figyelt kérdés

Van egy jyskes viktor ágyunk, amiről elég csúnyán lepattogott a festék költözéskor. Egyszer láttam egy blogon, hogy fa ágykeretet milyen jól bevontak anyaggal.

Na most én is ezt szeretném tenni, csak egy a bibi, hogy az ágy fémből van. Valaki tudna valami jó ötletet adni, hogy mivel lehetne rögzíteni rá az anyagot?

Én bőr anyagra gondoltam(azt könnyű tisztítani, stb..). esetleg varrni, vagy a fémbe ha lehetne(?) kapcsozni, az beválna?

Egyáltalán megérné annyi bőr, vagy velúrbőr anyagot vásárolni, vagy inkább annyiból vegyek egy másik ágyat?

Válaszokat előre is köszi! :)



2013. máj. 9. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Kapcsozni fémágykeretbe az életben nem fogsz, vagy ha igen, akkor az azt jelenti, hogy nagyon vacak minőségű az ágykereted, és az alattad is összehajolhat bármikor... :-)


Varrni viszont simán meglehet, persze csak ha türelmes vagy a pepecsmunkához. Én simán megcsinálnám magamnak, ha hasonló problémám lenne.


Akár bőrből, akár anyagból...

És nagyon sokféleképpen csinálhatod!


-Ami szerintem a legegyszerűbb, és még varrni sem kell hozzá sokat: Ha valami hosszú szalagot veszel (akár bőrszalag, akár valami szép anyag, pl bársony), és azzal ferdén elkezded körbetekerni. Ekkor nem is kell varrni, csak a végeket ügyesen rögzíteni. Mondjuk varrni vagy ragasztani.

-Persze mindenütt lehet ragasztózni is, de csak akkor, ha olyan vastag az anyag vagy a bőr, amin nem üt át... Ez szerintem nem a legjobb módszer.

-És lehet az is, hogy kiszabod minden részre, és szépen összevarrod, csak itt ügyelj arra, hogy az anyagszélek ne fejtölődzzenek! A varrás pedig vagy a rácsok lenti részén, vagy a fal irányába néző oldalán legyenek, hogy ne látszódjanak...

-Ha meg nagyobb felületet kell bevonni (ja igen, gugli szerint a viktor ágynak pont ilyen az oldala körben), szóval ott lehet úgy is bevonni, hogy levehető legyen. Belül tépőzárral rögzítve mondjuk, és azt lehet mosni néha...

2013. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!