Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mért nem indul a villanymotor...

Mért nem indul a villanymotor hosszabbítóról?

Figyelt kérdés

Van egy 800-1000W körüli teljesítményű egyfázisú villanymotorom. Egy kompresszort hajtok vele ékszíjhajtással.

Ma beakartam indítani. A konnektorba, amiről szokott menni, be volt dugva egy hosszabbító. Nem akartam kihúzni, mert utána úgyis kellett volna, gondoltam jó az úgy is, bedugom abba. Kb 15-20 m-es kábeltekercs.

A motor csak nagyon lassan forgatta a kompresszort, néha le is állt és csak morgott. Levettem az ékszíjat, úgy simán felpörgött. Visszarakva megint csak erőlködött és morgott. Na, gondoltam kimet az indítókondenzátor (tipikusan akkor szokott ilyet csinálni egy villanymotor) és vehetek újat.

Mikor kihúztam a hosszabbítóból, akkor tűnt fel, hogy milyen forró az egész kábeltekercs. Ekkor esett le hogy eddig nem a hosszabbítóról ment. Bedugtam a motort simán a konnektorba és tökéletesen ment.


Tudom, akkor ne használtam a hosszabbítóról. Csak érdekelne hogy mi a fizikai oka annak, hogy a hosszabbítóról olyan erőtlen volt.


2013. jún. 8. 20:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Oké, én se írtam ennek az ellenkezőjét. Persze hogy mindegy hogy mire van feltekerve. Én is így értettem, világos.


Csak azt nem tudtam, hogy ennek ilyen hatása van. Ha a címkén lévő 3A-nál nagyobb árammal terhelem meg, azt gondoltam lecsapja a biztosítékot, vagy ilyesmi...

2013. jún. 14. 08:51
 12/14 anonim ***** válasza:
Miért verné le a biztosítékot? A biztosíték névleges terhelhetősége mondjuk 10A, a hosszabbító meg 5A-nál elég! Persze aztán mikor összeégett a kábel, akkor már a zárlati áram miatt leveri az automatát...
2013. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A 10-es hsz-em erre vonatkozott:

"De ez csak egy föltekert lengőhosszabbító volt."

2013. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Az enyém meg arra hogy:

nem volt hozzá dob, ami szépen fel lett volna címkézve, hogy figyelem, feltekerve ne használjam nagyobb áramfelvételű készülékekhez.

2013. jún. 15. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!