Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Autó lámpatestébe hogyan...

Autó lámpatestébe hogyan tennétek be egy + izzót?

Figyelt kérdés

- meg merjem fúrni? félek h bereped azt annyi neki

- csak úgy belógatni nem tudom a rendes ízzó mellett mert annyira szorosan ott van, hogy nem fér már elé ott egy szál vezeték se a foglalat mellett


őszintén, nincs ötletem. kellene tehát egy kb 3 cm átmérőjű lyuk, utána már ott marad, mert egy rugalmas gumi a foglalata, tehát "befeszül" oda, na csak ezt hogyan?


Mit tennétek?


2013. jún. 10. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Mire szeretnéd használni azt a plusz izzót?


Nem sok értelme van furkálni a lámpatestet, mert nem csak az a gond, hogy beázhat, hanem az is, hogy nem lesz a fókuszban az izzód, és össze-vissza fog világítani.

2013. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

huha mondjuk ebben abszolút igazad van, csak tudod az én esetemben olyan hátsó lámpába kellene, ahol az egész körben egy tükör tulképpen, és sztem egy az egyben olyan fénye lenne, mint a fókuszban levőnek, pontosabban sztem ennek a hátsó búrának nincs is igazán fókusza, az adja a fényt, hogy nagyon erősen tükrös anyaggal van az egész bevonva belülről.


Na meg főleg nincs jelentősége most nálam azért, mert ez egy olyan ízzó, amelynek majdnem izzó alakja van, legalábbis foglalatát tekintve, viszont egy xenon villanócső, azaz ennek elég ha csak belóg ebbe a tükrös térbe, és máris bőven megvan a hatása.

csak tényleg annyira frankón körbe van ez gyárilag zárva, h nem igazán mernék bele fúrni ...

Pedig főleg amerikai rendőrautókon lehet látni ilyet, hogy nekik aztán szinte minden lámpatestbe tesznek villanócsövet és brutális fényereje van, mondhatni kiviszi a szemedet, ha bele nézel amikor villan.

2013. jún. 11. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne tegyél bele más izzót, csak amit előír a kresz. Ha erősebbet teszel bele, akkor vakítani fogja a mögötted haladót. Nem véletlen van az a lámpatest úgy kialakítva ahogy van. Az 5 illetve 21 wattra van kitalálva mind a fénye, mind a búrának a hőállósága. Én is autós vagyok, és bizony sokszor zavar a + fény a kocsikon.
2013. jún. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nézd, ez egy nem "átlagkocsi" ... gyerek rohamkocsi (de személyautó, gyerek-mentőorvosi személygk hivatalosan), és arra szolgál ez, hogy ugye feltűnőbb a xenon cső villanása, másrészt kevesebbet fogyaszt, azaz ha állunk egy helyszínen, nem szívja le az aksit + eleve feltűnőbb a többi autós számára (kék színű a villanás és pl hátra a tolatólámparészbe akarnánk betenni). Hidd el, nem mások elvakítása a cél, csak tudod amikor állunk egy főúton az út szélén vagy akár az út közepén, hiába megy ám a kékfény, sajnos nem elég, tök simán belénk jönnek miközben mi meg éppen az út melletti fűben küzdünk a gyerek életéért, szóval nem poénból akarjuk. és ez figyelemfelhívóbb, mint ha csak a sima helyzetjelző ég folyamatosan. De megnéztél ilyen amerikai autót?


És azért akarjuk így, mert ez akkor nem jár plusz lámpatest felszerelésével, ez egy speckó kis szerkezet, egy irányító elektronikával lehet kapcsolni mindent és pontosan erre van kitalálva amúgy, csak az más dolog h nálunk még nem annyira elterjedt, mint az USA-ban pl.


A hő pedig nem kérdés, mert eddig ahogy észrevettem, nem igazán van ennek a xenon villanőcsőnek hője.


szóval értek én mindent, de nem arról van szó amire gondolsz!

Csak egyelőre technikailag az istennek se tudjuk kivitelezni, ezért kérdeztem, hátha valakinek van ötlete ...

2013. jún. 14. 10:04
 5/10 A kérdező kommentje:

egyébként csak érdekességképpen kérdezném, hogy még tényleg érvényben van olyan jogszabály, ami 5 és 21 W-os ízzókat engedélyez? hát de ne vicceljünk, és akkor a rengeteg gyárilag ledes megoldású féklámpa meg helyzetjelző? azokkal mi a helyzet?

sőt .. egyre inkább csak olyanokat gyártanak ma már.


persze meglepődve se lennék annyira, mert sokszor olyan elmaradott jogszabályi előírásokkal találkozunk, aminek kb egyik autó se felel meg, ha azt bárki komolyan venné.

2013. jún. 14. 10:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet velük, hogy úgy vannak a ledes lámpák tervezve, hogy az 5, illetve 21 Wattos izzóknak megfelelő lumen fényerejű ledeket tesznek beléjük, és annak megfelelően vannak foncsorozva is. A másik te berhelni szeretnél, a foncsort nem a ledhez, és nem arra a gyújtópontra tervezték, ahová tenni szeretnéd. Ha megfelelő lenne a fényereje, és rá terveznék a foncsort, akkor semmi akadálya nem lenne.
2013. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kijavítom! Ha az izzó helyett megfelelő fényerejű, és színű ledet tennél a foglalatba, amit gyárilag(!) bele terveztek, mert van ilyen, de annál több izzót, mint amit gyárilag a lámpatestbe terveztek, nem szabad beletenni, főleg nem házilag!
2013. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hidd el nekem, hogy jogszabályilag is szabad!

most az más kérdés, hogy az anyagi helyzet miatt mennyire házi és mennyire nem házi, de ha elvisszük egy autóvillamosságihoz, ő is csak ezt a megoldást tudja, csak persze profibban oldja meg.


de nézd csak meg, jogszabályilag még csak korlátozva sincs a kiegészítő megkülönböztető fényjelzések száma! ha láttál már a városban szirénázni gyerekrohamkocsit, akkor nyilván láttad, hogy még a visszapillantó tükrére is van szerelve kékfény (vagy led vagy xenon cső, változó).

Tehát ezzel ilyen értelemben semmi gond, hidd el, azért ezek ugye elég speciális rendeltetésű gépkocsik, és a jogszabály is ezt lehetővé teszi. Ha nagyon akarod, előkutyulom neked a jogszabályt erről, de hidd el, hogy így van.


na sebaj, nem jutunk így előre, most ne ezen akadjunk le, hanem technikailag lett volna jó tudni, hátha vannak ötletek. de akkor marad valami autóvillamossági ... aztán ha látnád h némelyik autón azok is mit össze "gányolnak", akkor lehet h te magad is azt mondanád, hogy inkább te szeretnéd megoldani sk....

2013. jún. 14. 11:47
 9/10 anonim ***** válasza:

1.) Oszt' mé' nem jó egy ilyen lámpa felszerelve a lökhárítóra?

[link]


2.) Még akkor is, ha gyerek rohamkocsi (de lehetne bármmi is) miért foglalkozol vele? Ha összetörik, majd fizeti a biztosító.

2013. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

oké, hát ha már ez, akkor vannak tök speckó kieg. kéklámpák lökhárítóra, tehát nem ez a baj, hanem az h nem akarunk felszerelni!


ayay biztosító meg baleset? biztos vagy te abban h minden mentőn van biztosítás? és hogy fizetnek is? na meg ha személyi sérülés, akkor lehet évekig pereskedni.


nos ok, majd lesz vmi.

2013. jún. 14. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!