Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet klímát csinálni a...

Hogy lehet klímát csinálni a szobámba egyszerűen max 30000 ft ból?

Figyelt kérdés
Akár barkácsolok is valamit ha kell de nem akarok megsülni...

2013. jún. 16. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből egy normál klímát nem kapsz.

A leg egyszerűbb megoldás amit ismerek, régen 2-3 éve láttam neten egy cikket erről. Annyi az egész hogy vegyél egy ventilátort, legjobb esetben egy asztalit, fogj egy kis asztalt ami inkább széles, jó a sima dohányzó asztal is.

A lényeg az hogy tedd le a ventilátort, fogj 2-3 műanyag 1 vagy 1,5 literes palackot, töltsd meg vízzel, majd tedd be a fagyasztóba. Ha megfagyott akkor fogod kiteszed a ventilátor elé, bekapcsolod és ennyi.

Nos ennek az a lényege hogy a ventilátor nem hűti a levegőt önmagában, de a levegő amit kifog fújni azt keresztül fújja a palackokon és ugye a palackban lévő víz még jég igazából de ha már kiolvadt akkor is ilyen 10 fok körüli az még simán jó. Az ugye a ventilátor által keringetett levegőt lehűti majd tovább nyomja feléd.

Persze ezt olyan helyen használd ahol nincsenek elektromos eszközök a közelben mert egy minimális nedvességet is fújhat. Célszerű ezt a szoba olyan helyére tenni ahol a szoba felét legalább hűteni tudja.

Az ablakok legyenek bezárva, és legyen besötétítve hogy a nap ne tűzzön be és ne melegítse fel a szobádat.

Így ezzel a módszerrel nyerhetsz pár fokot tehát ha a szobádban alapjáraton van 28 fok akkor kb 23-24 fokra le lehet hűteni, kipróbáltam és működött.

Közvetlen előtte ne legyél mert megfázhatsz mert hirtelen hideg nem tesz jót egy fel hevült testnek.

Persze van egy másabb megoldás is, arról csak képeket láttam igazából. Az már macerásabb de állítólag az is hasonló elven működik.

Ott annyi a lényeg hogy fogsz egy ventilátort és a védőrácsra kör körösen felrögzítesz egy vékony gumitömlőt, majd az egyik felét beledugod egy ládába ahol hideg víz van, a másik felét a szivattyú bemenő részébe ahol szívja a vizet, majd a szivattyú kimenő részére azt a csövet ami fel van tekerve a ventilátorra, de annak a végét célszerű úgy megcsinálni hogy ugyan abba a ládába vezesse vissza a vizet.

Ez is sokáig hatásos lehet. Csak azt is időnként cserélned kell majd, de ha a hűtőszekrénybe folyamatosan hűtesz vizet erre a célra, és így cseréled akkor az is lehet ilyen házi klíma, bár így árat nem tudok mondani, de ez mindennel együtt kijöhet olyan 10-15 ezerből én szerintem.

Csak ennek azért próbálj utána nézni mert nem tudom a pontos részletét.

2013. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyiért már kaphatsz mobil klímát.
2013. jún. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20-30e .ért rakják fel a klimát ! Használtat sem kapsz ingyen.
2013. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kössz az ötleteket a ventilátor + fagyasztott vizes palackosat megcsináltam most is megy és faxa :)
2013. jún. 18. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:

engem is érdekelne ez a fagyasztot vizes ventillátoros hűtés :)

csak simán lefagyasztod a palckos vizet és a ventillátor elé teszed? jól értem?

2013. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ahha és mükszik de azért persze messze van a konditól :P
2013. jún. 22. 03:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!