Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szivacs festőhenger jobb,...

Szivacs festőhenger jobb, mint a hagyományos pamacsos?

Figyelt kérdés
Eddig a hagyományos pamacsos festőhengerrel festettünk, de összevissza csöpög, csíkoz, ezért úgy gondoltuk, hogy megpróbáljuk a szivacs festőhengert. Ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata, kérem, hogy ossza meg. Köszi!

2013. aug. 30. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szivacsos is csöpögni és csíkozni fog, ha nem megfelelő módon festesz vele, és a pamacsos is minimális mértékben csöpög és csíkoz, ha jól kezeled a szerszámot. Némely festékhez, felülethez az egyik, némelyikhez a másik féle henger alkalmasabb, ezen kívül a falon hagyott mintázatukban is van eltérés. De összességében elmondható, hogy ha nem jól kezeled a hengert, akkor egyikkel sem lesz szép vagy kielégítő a végeredmény, és vica-versa.
2013. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindenesetre vesztenivalód nem sok van, megpróbálni meg lehet a dolgot. Előfordulhat, hogy a szivacsos jobban kézre esik, szebb végeredményt tudsz vele produkálni.
2013. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A szivacsos spórolósan működik, de ugyanúgy szélezhet.


Szerintem azért csöpögött a pamacsos (is) mert nem rendeltetésszerűen használtátok a rácsot.

2013. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A rács használatának van valamilyen speciális útmutatása? Én egy vödör tetejére tettem, és azon görgettem egy csomó ideig. Ha túl sokáig, és erősen nyomtam rá, akkor alig maradt festék a pamacsban, ha meg kevésbé, akkor meg folyt.
2013. aug. 30. 21:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Ó, anyám!


A festékes vödröt csak félig töltöd fel, beleállítod a rácsot. A hengert fullra bemártod a festékbe (én félig szoktam és közben fél fordulatokkal görgetem a rácson) szóval, bemártod és 2x1 fordulattal lefelé legurítod a rácson. Akkor pont annyi marad rajta, hogy nem csöpög, de bőven marad benne anyag. Ha szárral csinálod, akkor a rácsot szemből használod, nehogy leesen a teddi, bele a festékbe.


Persze egy hígabb anyag jobban fröcsög mint egy sűrű ha túl gyorsan gurítod (centrifugális erő).

2013. aug. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha a vödör tetejére tetted, akkor hogy fértél a festékhez? Mindig el kell venni, amitől a rács is csöpögtet jobbra-balra. Ha egy másik vödörre raktad akkor egy csomó anyag belecsöpögött feleslegesen. Abba állítsd 85 fokban, amelyikből dolgozol.
2013. aug. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A szőrös az igazi ! A szivacsos az csak van !
2013. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sanyimester ***** válasza:
A szivacsos, az lakkozáshoz jó teljesen sima felületre.
2013. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Igen, eddig a tetejére raktam, és mindig levettem, bár azt hiszem nem fért bele a vödörbe a rács normálisan. A rács is úgy volt kialakítva, hogy a vödör tetejére lehessen tenni, és kis műanyag karmokkal "fixálni".
2013. szept. 3. 11:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a gagyesz megoldás, mert csak 1 féle vödörrel kompatibilis. A nagy rács jó bármilyen 15 liternél nagyobb vödörbe. Meghát eleve nem 10 centis hengerrel esünk neki 100 négyzetméternek hanem 25-30-as ronggyal.
2013. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!