Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi baja lehet a kályhámnak,...

Mi baja lehet a kályhámnak, kéménynek? Kormoz, és füstöl, nem jó a huzat?

Figyelt kérdés

Nem úgy kéne működnie, ha begyújtunk,alul kinyitjuk, hogy több levegőt kapjon, és a tűz felkapjon? de ilyenkor felül ömlik ki belőle a lyukakon a füst, hatalalmas füst képződik, befeketetik az üvege teljesen. Normál esetben nem kéne ezt a füstöt is kiszippantania begyújtáskor?


min tudnánk javítani? keskeny a kémény teteje?

vagy lehet ki kéne pucoltatni a kéményt? (nem rég volt)


elég jó vaskályhánk van, most vettük, ilyen kamino, a nagyobb.


mi lehet a gond? mit tudnánk fejleszteni?


ez nem hiszem hogy normális, hogy begyujtáskor elárasztja a füst az egész szobát, de úgy hogy meg lehet fulladni.


aztán ha beindult, már nem ereszt, meg kimegy hellyel közzel, de azért ha kinyitjuk akkor is jön egy kis füst amikor már rendesen ég a tűz.



2013. szept. 19. 20:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is időnként előfordul amikor éppen nem olyan a légnyomás, pedig a kályhánk tökéletes, a kémény vadiúj. Én ilyenkor sokszor utánadobok egy kis csomag meggyújtott papírt (kályhán kívül gyújtom meg úgy dobom be), ez kiviszi a kályhából a füstöt és belobabn a tűz. Persze van hogy 3x is eljátszom mire végre begyullad.
2013. szept. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Sokat segít ha:

Begyújtás előtt egy elégetsz egy papírt

közvetlenül a kémény alatt,

vagy, lehet kapni (nem tudom hogy mi a neve)

olyan cuccot, amit ha meggyújtasz akkor

kitisztítja a kéményt,

vagy az is lehet hogy nedves/rossz fával gyújtotok be. :)

2013. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

hát a fa nem tökéletes az igaz, még nedves.


de akkor amikor az a bazi nagy füst ömlik, akkor az a fa még nincs rajta. csak gyujtós. szerintem ki kéne hogy szippantsa a kémény. kajakra megfájdul a fejem a füsttől, ez így a mínusz tízben nem fog működni, mert amit befűtök, engedhetem ki a kertbe, mire kiszellőztetek.


normál esetben azért nincs ekkor füst másoknál begyújtáskor?

2013. szept. 19. 20:39
 4/17 anonim ***** válasza:

vagy, lehet kapni (nem tudom hogy mi a neve)

olyan cuccot, amit ha meggyújtasz akkor

kitisztítja a kéményt..... hát pl konix

A nem rég volt takarítva mit jelent??Ha nedves fát használtok akkor pl konixot se ártana!

Amúgy ha jó a huzata a kéménynek alap esetbe kiszippantja a füstöt...nálunk teljesen jó minden tiszta kémény jó huzat,de légnyomás függő mert van amikor begyújtáskor egy KICSIT kinyomja a füstöt és égés közbe is sokkal jobban rá kell nyomni a levegőt mert csak füstölögne.

2013. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

veszek olyat! még elég kezdők vagyunk. de szeretném kitanulni. eDdig mindig volt fa a kertben.


de idővel rendelni kéne. ti hogy szerzitek be a fát legolcsóbban? meg milyet?


elég bénák vagyunk még ebben, csak randomban próbálkozunk.

2013. szept. 19. 20:52
 6/17 anonim ***** válasza:
jah annyira nem ismerem azt a kályhát,de a miénknél nah ezt jól megfogalmazom majd :))) az égéstérbe fölül aminek nem tudom a nevét lehet előre vagy hátra tologatni, a füstöt úgy vezeti el és az elején nagyon nem volt az igazi a kályha csak jött a füst stb stb aztán áttanulmányozva a kályha papírját átállítottuk azt az izét és kapásból jó volt.
2013. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

erdei m3 vesszük (1x1x1,70-es)kályha készen és vegyesen 22000ft-ért.

Mindig előre vásárolunk,hogy száraz legyen az a fa tényleg...a tavaly vásárolt fával fűtünk majd most,amit idén vettünk azzal meg jövő télen.Ez így különösen jó és ajánlom is,de ehhez hely kell a tárolás miatt.

Vegyesen fűtünk enyhe időbe kályhával,jó hidegbe meg a kazán megy és olyan 15m3 fát szoktunk venni ami simán elég 140m2-re

2013. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

hajajj, ebből a sok izéből nem sokat értek. :D de díjazom a próbálkozásod :) :P


na szóval (én se leszek jobb :D) nekünk ott elől van az az izé, amivel a levegőt lehet állítani, gondolom nem erre gondolsz, meg hátul van egy kapcsoló, ami azt állítja hogy fa vagy szén :) az égésteret még nem néztem meg hogy ott lenne-valami izé :D

2013. szept. 19. 21:04
 9/17 A kérdező kommentje:
igaz-igaz. én is áttanulmányozom már azt a papírt. :D nem úgy van az, hogy berakom a tüzet oszt cső. pedig olyan egyszerűnek tűnik, csak már 3 napja fáj a fejem :P
2013. szept. 19. 21:08
 10/17 anonim ***** válasza:
A kémény alsó tisztitó ajtóját ki kell venni,és össze csavart újságpapirt meggyújtani, ide betenni.De nem elengedni csak mikor már a végére égett.Akár lehet még egyet is,ettől felmelegszik a kémény levegője,megindul az áramlás felfelé .Az ajtót gyorsan vissza zárni,és máris a kályhából szívja a füstöt .Ha füstöl a kémény ,beindult a huzat .
2013. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!