Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Könnyű kicserélni a wc tartály...

Könnyű kicserélni a wc tartály öblítőszelep tömítését?

Figyelt kérdés
Többször megtisztítottam már azt a kis fekete kerek lapot, ami az öblítőszelep végén van. Egy ideig használ is, de kb. 2 hét múlva újra elkezd folyni egy picit a víz a wc csészébe. Gondolom ki kellene cserélni. Előszöris honnan tudjam, hogy pontosan milyen kell bele? Geberit a wc tartály, de nem tudok pontos számadatot róla, AP 113-hoz hasonlít a leginkább, de biztos nem vagyok benne. Másik kérdésem, hogy ellehet rontani? Úgy értem, hogy csak simán lehúzom róla a tömítőgyűrűt és ráteszem a másikat, vagy kell hozzá valamilyen eszköz, műszer?
2013. szept. 20. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Könnyű kicserélni. Először is csak fordítsd meg, úgy tedd vissza, az általában segít. Ha nem akkor lehet kapni, geberit javító készletet, van benne gumi is.
2013. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj, ne haragudj, de nem értem hogy mit fordítsak meg?
2013. szept. 20. 12:12
 3/10 anonim ***** válasza:

A gumit. Leveszed a szelepről, és megfordítva teszed vissza.

Tehát ami eddig zárt, az kerül belülre.

2013. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ohh, értem. De a gumit könnyű lesz levenni, simán lehúzom vagy eszköz is kell hozzá?
2013. szept. 20. 12:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Simán kézzel cserélhető, nem kell, és nincs is semmi szerszám hozzá.
2013. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogyha nem működne ez a fordított módszer (és én közben nem vettem újat), akkor ugye utána visszatudom még tenni úgy ahogy jelenleg is van? Mert az elég kellemetlen lenne, ha abszolút nem zárna és kapkodni kellene valami megoldás után.
2013. szept. 20. 12:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Vissza tudod tenni.
2013. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, majd vasárnap tudom megnézni, mert hétvégére elutazom. Remélem sikerülni fog, mert már nagyon idegesítő, hogy heti szinten ki kell takarítani.
2013. szept. 20. 12:30
 9/10 anonim válasza:
az egész tartályt mindenestül cseréld le
2013. szept. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2013. szept. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!