Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet rozsdamentes...

Hogyan lehet rozsdamentes acélt és vörösrezet összeilleszteni? Lánghegesztéssel?

Figyelt kérdés
Rozsdamentes acél kuktára kell ráhegeszteni vörösréz fedőt hézagmentesen. Milyen vastagságú réz kell hozzá és milyen technikával oldjam meg?

2013. okt. 4. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Lánghegesztéssel-keményforrasztással, sárgaréz pálcával.
2013. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Figyi, ha páleszfőzőt akarsz csinálni, azt nem kell ráhegeszteni. Az egyik szeleplyukon kiállsz egy negyedcolos adapterrel, belül lecsavarozod, kívülre slagcsonkot raksz, amibe vagy beletolsz egy 10/1 -es, vagy a csonkba faragsz egy 12/1-es lágy csövet, a csonkot és a csövet egy negyedcolos slaggal összefogatod és bilincsekkel leszorítod.

Így nem fog a hegesztés elpattanni fedőnyitáskor...


Persze ha nem páleszfőző, akkor nem szóltam.

2013. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze a hézagokat leszigeteled hengerrel meg gumi tömítőgyűrűvel, ami bírja a 120 fokot is. Az első 1-2 főzésnél még lehet egy minimális szivárgás, de a kender bedagad, utána hermetikus évekig. A gőz pedig csak rézzel és acéllal érintkezik, gumival semennyit.
2013. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, páleszfőző lenne.
2013. okt. 5. 01:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Hy!

Én megoldottam hogy szereztem egy fél colos menetes rozsdamentes véget amit a kukta tetejére hegesztettem(avival) de ez lánggal is kivitelezhető.És erre lehet rézcsatlakozót venni amolyan hollandis csatit és azt már tudod hegeszteni forrasztani.

De amúgy a rezet hozzá lehet hegeszteni a rozsdamenteshez de ahhoz rozsdamentes pálca kell,ez annyira nem jó mert úgye bár a réz az ötvöző általában :) Én a hűtőmnek 2méter csövet tekertem le,a legközelebbit már inkább 3métertől tekerem le szerintem.Ha kell valami segítség,írj rám nyugodtan és ha tudok akkor válaszolok is(nem ígérem hogy egyből ,de amikor tudok válaszolok)

2013. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első valaszt jónak találom,hozzátéve hogy legalább 1, 1,5mm es rérlemezzel számolva.
2014. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!