Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tudok tenni a WC-tartállya...

Mit tudok tenni a WC-tartállyal, hogy normálisan működjön?

Figyelt kérdés
Ma cseréltem WC-t, be is kötöttem, és azt vettem észre, hogy lehúzás után nem kezd el automatikusan tölteni, csak ha megmozgatom a töltőszelepet. Ha jól sejtem, annak a műanyag "dobozkának" le kellene süllyednie, miután távozott a víz. Van egy műanyag csavar, amivel a magasságot lehet állítani, de szerintem azzal csak a víz mennyiségét lehet szabályozni. Esetleg a víznyomás lehet alacsony, azért nem indul meg a töltése?

2013. okt. 21. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha előtte működött, akkor valamit te cseszhettél el vele. Másrészről ezek a tartályok olyan hulladékok, nekünk állandóan beakadt, ha nem figyeltél rá, csordogált a wc-be és ment a szivattyú egész éjszaka. Azóta kicseréltük. Ezek ilyen fogyóeszközök, hamar tönkremennek. Fránya műanyagország.
2013. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, " annak a műanyag "dobozkának" le kellene süllyednie, miután távozott a víz" az az úszó, ami a vízmennyiséget szabályozza. Azt kellene ellenőrizned, hogy nem szorul-e valahol. Legtöbbször a tartály falához szokott szorulni és nem tud a víz kifolyása után a saját súlyától lesüllyedni.
2013. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem egy drága cucc, az tény, látszik is a belsején. Lehet, hogy még kell pár nap ezeknek a műanyag alkatrészeknek, hogy kicsit bejáratódjanak. Már arra is gondoltam, hogy az úszóra teszek egy kis nehezéket, de meg várok vele.
2013. okt. 21. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!