Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért romlott el a fűnyíróm?...

Miért romlott el a fűnyíróm? Képek lent.

Figyelt kérdés

Adott egy Keeway típusú 3 éves fűnyíró. Ma fűvágás közben kitört az oldalából egy kis darabka. Nem értek hozzá, a benzintartálytól lefelé és balra. Van ott egy kis kar, az törte ki a darabkát. Azt nem értem, hogy ez vajon miért történt? Vigyáztam a gépre, mindig volt benne elegendő olaj. Igaz, hogy néha hallani lehetett egy kis kolompoló hangot, de csak rövid ideig, és általában akkor, ha a fűnyírót hátra húzásból előre kezdtem tolni. Ez gondolom, nem javítható, ugye?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2013. okt. 28. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ez kuka, ennek konyec! A blokkból törött ki, ahol az olaj van !
2013. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Látszok nagyon vigyáztál rá, rendesen tisztán tartottad, grat.!
2013. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondják, hogy "kikönyökölt a hajtókar"!

A motor mehet a kukába!

2013. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tisztán volt tartva eddig, most hogy kitört az oldala, akkor meg minek takarítsam le a fűtől? Minden használat után a legutolsó fűszálig letisztítottam fölül és alul is.

A hiba miért következett be? Valaki?

2013. okt. 28. 17:11
 5/14 anonim válasza:

Anyaghiba vagy kifáradás!

Kínai! Eddig bírta...

2013. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Karbantartás általános hiánya (látszik rajta, jó lelakott, kidobó takaró sincs rajta), de legfőképpen szerintem az, hogy kevés olaj volt benne. Egy rendes kikönyökölés ennél több olajjal szokott járni, ez szinte tökéletesen száraz.
2013. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A kidobó szándákosan nincs rajta, ugyanis ha egy kicsit is nedves volt a fű, akkor berakódott, és előbb-utóbb meg kellett állni kiszedni a füvet. Ezt elkerülendő lett leszedve a műanyag kidobó. Olaj meg mindig volt benne a szintmérő 2 csíkja közötti mennyiségben.
2013. okt. 28. 17:59
 8/14 anonim ***** válasza:
és hogyan volt az olaj a két csík között?? akkor amikor betekerted a töltőnyílás kupakját, amin ugyebár a "nívópálca" van, vagy a kupakot csak ráhelyezted a nyílásra??
2013. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem, be is csavartam. Arra ügyeltem, hogy legyen benne olaj, és ne lépje túl a MAX-szal jelölt szintet.
2013. okt. 28. 18:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyit tudott.Azt nem mondom hogy kinai.Azt sem hogy azért történ,mert nem csilli-villi volt külsőleg.

A kevés olaj meg a hajtókar,főtengely,henger meghíbásodását

okozhatja .Elfáradt az anyag,bele kell nyugodni.

Nekem valóban volt okom a mérgelődésre,mikor az MTD 790 es

damilos fűkaszám,a 2.fűkaszálási évadban,karbantartás után

alapjáratban a szerelő asztalon főtengely szétszakadást szenvedett.Pedig én mindent megadtam,hisz gépszerelő a szakmám is .Miután ez a fűkasza csak bobby gépként van nyilvántartva,garancia sem vonatkozik rá,6 hónap után .

Jah,majd elfelejtem,a motorja kínai volt .

2013. okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!