Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek gáz, ha férfi...

Szerintetek gáz, ha férfi létemre nem tudok szerelni?

Figyelt kérdés

A legalapvetőbb háztartási munkákat el tudom végezni, de ami már szaktudást igényel, például villanyszerelés, vízvezetékszerelés, elromlott háztartási eszközök javítása, fúrás nem megy. Ezeket nem is gyakoroltam, és nem is végzem szívesen. Elektronikai képzésem még volt is, de ebből az derült ki, hogy mennyi módon el lehet rontani, így még kevésbé nyúlnék hozzá.


Szerintetek gáz, hogy ilyesmihez szerelőt kell hívnom?


20/F


2013. nov. 9. 17:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ha a reszeléshez is mást kell hívnod, akkor az. (if you knie what i mean)
2013. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
know*
2013. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz csak egy partnert kell hívnom :)
2013. nov. 9. 18:00
 4/13 anonim válasza:

szerintem egyáltalán nincs ezzel semmi probléma. ahogy a nőkről szóló sztereotípiák, úgy a férfiakról szólóak is csak a zárt körű látásmódot és a visszamaradottságot tükrözik.

ne is aggódj ilyen apróságokon:)

2013. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem minden férfi ezermester úgyhogy kár ezen aggódnod.

A sógorom sem tud megszerelni semmit sem még arra sem képes hogy bekössön két vezetéket a helyére még csavarozni sem nagyon tud. Mindig nekem szól ha valami gáz van.

A barátnőm nem tud vasalni például azt én oldom meg. Én tudok itthon szerelni, tudok zárat cserélni, villanyt szerelni, vagy is nagyon nagy részét tudom hogyan kell tudok vakolni, tudok csempézni, fúrni, faragni, stb.. Egyedül a vízvezeték szereléshez nem értek, jó egy csapot megtudok szerelni ha arról van szó, de nálam az a határ. De mellette tudok főzni, mosni, vasalni, takarítani varrni is tudok valamilyen szinten de utálom csinálni, azt a páromra bízom, mindig.

2013. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Én sem tudok villanyt szerelni, meg nem is fogok, nem akarom, hogy az áram közösüljön velem. Vízszerelés nem nagy szám, elromlott háztartási eszközök javítása attól függ mi, fúrás sem nagy szám. Én sem vagyok nagy szerelő, úgyhogy.. Csak pár dolgot tudok csinálni. Viszont felhúzok egy komplett központi fűtést, mivel ez a szakmám. :)


20/F

2013. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

20 évesen egyáltalán nem gáz. Én az iparban dolgozok, de sok mindent nem tudok itthon megcsinálni.


Ja és az ezermestert meg kontárnak nevezik:D. Nem lehet mindenhez annyira érteni mint egy rutinos szakember.

2013. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem kell értened hozzá, viszont akkor legyen pénzed ha szakembert kell hívni.


Sokkal cikibb, ha pl. egy orvos arra hivatkozva, hogy nincsen kézügyessége, semmit sem tud otthon megbütykölni.

A betegeken, meg fúr- farag...

2013. nov. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A szerelő férfiak típusai:


-aki tudja és akarja is csinálni-legritkább faj


-Aki nem tudja de azt hiszi igen és nagyon akarja csinálni-az isten mentsen meg tőle


-Aki tudja de nem akarja csinálni-lökdösni kell


-Aki nem tudja és nem is akarja csinálni-okos ember


A szerelő szakember és neki is élnie kell valamiből-valakiből, tehát azoknak nyújt szolgáltatást akik igényelik a szakmai tudását. Nincs olyan ember aki mindent tud.

Az egyik barátom sok mindent meg tud csinálni és ez nagy áldás ha az ember "szükségben" van, becsülöm is ezért, de más dolgokban eléggé sekélyes a tudása.

A másik barátom semmit nem tud megcsinálni ezek közül amit felsoroltál, nincs meg a tudása és érdeklődése hozzá,de a legzseniálisabb agy akit ismerek, tehát ha "szükség" van hozzá fordulok.

A kérdésedre válaszolva nem gáz ha szerelőt kell hívnod, az a gáz ha nincs pénzed, hogy kifizesd.

Ja és ha ez erről az oldalról kérdés,a nők sem tudnak mindent.

2013. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi baj. Az Y kromoszómával nem jön a szerelési vágy és képesség :)

A páromnak (ő a fiú) számítógépes műszerész papírja is van, vagy mi a csuda, fel is szerel egy lámpát, de a konnektor megigazítása már kihívásnak tűnt a szemében. Otthon mindig én szereltem villanyt, úgyhogy nekem az alap. Falat fúr (azt én bénán), de lapraszerelt bútort nem rak össze, azt mindig én csinálom, ahogy én barkácsolok (a bútorépítést értem alatta) és burkolok (még nagyon az elején járok, de lelkes vagyok, csak lassú :D). Fát hasogatni mindketten szeretünk, glettelni mindketten utálunk, úgyhogy az közös. Fát festeni én szoktam. A téglát és követ jobbára én töröm (építési hulladék és a nagyon nyomvályús földútba megy), kivéve a volt tűzrakóhelyet csákánnyal. Azt is csinálnám, de az egyszerre kevesebb, bár nehezebb munka és arra hajlandó. Viszont ő talicskázza el a cuccot.

Vizet ő szerel, mert én azt semmiképp.


Leginkább az dönt, hogy mihez van kedvünk, mert hozzáértés terén jobbára alacsony szinten mozgunk.

Szeretem, ha nem kell szerelőt hívni triviális esetben, de az is teljesen oké, ha valaki mindenhez szerelőt hív. Semmi rosszat nem látok benne.

2013. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!