Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Erős az elektromos zaj a...

Erős az elektromos zaj a hálózaton, minden elektromos eszköz kisebb nagyobb hangerővel serceg, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja elég zajos az elektromos hálózat, a lakásban. Effektíve minden eszköz, amely AC/DC átalakítóval működik és kicsit is átveszi a hálózat zaját (búg), serceg, mintha kontakhibás lenne, bármelyik konnektorba is dugom.


Ellenben mindegyik működik, nem melegszik, stb... (még...)


Ahhoz hasonlítható ez a jelenség, mint amikor apám beindít valami nagy teljesítményű gépet (amikor még vidéken laktam, szokásos jelenség volt), csak ez most folyamatos.


A villanyóra egy dobozban van a szomszéd lakáséval, nekünk két villanyóránk van (nappali, éjszakai), a szomszédnak egy, neki az egyik helyett csak egy nagy fekete doboz van. Jelenleg az a fekete doboz elég hangosan zúg, mint egy nagy trafóház, így nem tudom megállapítani, hogy esetleg a valamelyik biztosítunk hibás-e vagy valami hasonló, mert túlharsogja. Egyik óra se forog most, mert minden ki van kapcsolva, a boiler se fűt. A szomszéd lakásban tudtommal nem is laknak (ha mégis, azt nagyon csendben teszik).


Mellesleg, amikor lemegyek a lépcsőházban minden nap, szokott a más szinteken lévő villanyórás szekrény is így zúgni néha. (Most úgy néz ki a miénken a sor...)


Szerintetek ez a dolog csak a mi lakásunkat érinti? Itthon kell szétnéznem? Esetleg az egész házat? Netán házon kívülről jövő dologról van szó?


Kit érdemes értesíteni erről a problémáról? Villanyszerelőt, szolgáltatót?



#elektromos-zaj
2012. dec. 9. 06:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha belegondolok, nem biztos, hogy a villanyóra az elektromos zaj okozója, mert emlékezetem szerint máskor is volt már ilyen, hogy zúgott.
2012. dec. 9. 06:49
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát elég rejtélyes a dolog így a leírásból sejteni sem lehet mi a baj.

Sürgősen keress egy jó szakembert mert az ilyen elektromos zaj nem normális semmilyen esetben.Én rejtett földzárlat miatti túláramra vagy szolgáltatói hibából kialakuló túlfeszültségre tippelek ami nem vicc mert tönkremehetnek az elektromos berendezések vagy akár elektromos tüzet is okozhat-sőt tetemes fogyasztást is eredményezhet!

A szakember átnézi és műszerrel kiméri a hálózatot ne sajnáld rá a pénzt a magad és lakótársaid érdekében sem!

(vill.szer)

2012. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A földszinti csengőből is (gondolom abban is van valamilyen trafó jön ez a hang). Szóval legalábbb az egész társasházat érintő dologról van szó.


Még körbenézek a környéken, hogy esetleg a villanyfáról, vagy elosztó trafóról is lehet-e hallani ilyesmit.


Ezen a fórumon itt: [link]


pont ugyanilyen baja van a fazonnak, de csak moderátori lehurrogást kapott... Mert rossz helyre postolta.


Természetesen a magyar interneten más találatot nem találtam ezen kívül.


Azt meg nem tudom, hogy az angolon milyen kulcsszavakon induljak el, mert semmi relevánsat nem találtam.


Facebookra is kitettem, villamosmérnök ismerőseim mind hallgatnak...


Annyit még, hogy az izzólámpák NEM pislákolnak, számítógép tévé működik, mintha mise történt volna, szenzorok normális feszültséget jeleznek, melegedés sehol sincs. Zúgó elektromos eszközök a szokásos hangmagasságban működnek.


Műszerem, oszcillopszkópom nincs, pedig most tök jól jönne...

2012. dec. 9. 13:20
 4/5 A kérdező kommentje:
(A szenzorok a számítógép alaplapi szenzorai, ja és amperszag sincs sehol.)
2012. dec. 9. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Keresd meg az épület betáp szekrényét.

Amikor a sercegésed elkezdődik, trapolj le és hallgasd meg a szekrényt.

Szerintem ott lesz a gond.

2013. dec. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!