Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék venni egy husqvarna...

Szeretnék venni egy husqvarna láncfűrész, milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
itthonra, meg néha az erdőre használnám.
2013. dec. 3. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van:

[link]


Igaz ez Jonsered, de a Husqvarna Amerikai leányvállalata gyártja, és szerintem ez a legjobb láncfűrész márka.

Nekem volt Sthil, Solo, Makita, Husqvarna, de végűl a Jonseredre mondom azt, hogy ez tényleg ez az a gép, amit lehet nyüstölni, és semmi baja nem lesz, nem hullik szét, nem kell rángatni egy év használat után mint az őrültek, se hidegben, se melegben..

Volt régebben is Jonseredem, csak az nagyobb ipari volt, és helyette vettem ezt az egyel kisebbet.

Bár ez is az "ipari" kategória, de erdő írtásra elő osztályú!

Egyébként 8 évig dolgoztam ácsként, szóval nem csak a levegőbe mondom ezeket az infókat, rengeteg márkát kipróbáltam, és nálam ez a sorrend, hogy miért azt nem fogom megindokolni, tapasztalat van bőven:

Jonsered, Husqvarna, Solo, Sthil, Makita.

2013. dec. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, de én husqvarna láncfűrészt kértem, és kb olyan 70-80k-ig el.
2013. dec. 3. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor ha ragaszkodsz a márkához, ezt nézd meg:

[link]


Ez jobb mint a 236-os, és nem sokkal drágább.

Nekem volt 236, néha picit már "gyengének" tűnt, ha valami szélesebb fát vágtam vele.

2013. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és ez mivel erősebb a 236-nál? csak mert egyforma cm3 es lóerő is.
2013. dec. 3. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:
236-os erdőre kevés. Vegyél egy használtat, vagy egy fuxtec-et!
2013. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jonsered belül pont ugyan az mint a Husqvarna csak piros ruhában.A Hq 236 a leg elbaszottabb gép az egész palettán meg az új Hq 120 ami csavarra ugyan az.Természetesen ebből fogy a legtöbb-rengeteg a balek.Kis gépből a Husqvarna 135 nagyon jó és ebbe a keretbe bőven belefér.-Ág fa szedésre tökéletes nem lehet egy napon említeni a 236-vagy a 120-al.Ne csak a KW-teljesítményt nézzed hanem van NM-nyomaték és M/s láncsebesség adat is -és főleg ez a lényeg.Én ha ennyiből gépet keresnék vennék egy elnyűhetetlen 346xp gépet és az ilyen kis mütyüröket meg a Kínai Fuxtec marhaságot messzire elkerülném.
2020. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!