Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért szikrázik a fúró gépem...

Miért szikrázik a fúró gépem és furcsa szagot ad ki magából amikor dolgozok velle nem lehet hogy a szénkefék koptak el?

Figyelt kérdés
[link] ilyen fúrom van mint a képen 5 éve megvan
2013. dec. 4. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

1.Minden szénkefés motor szikrázik,akár új akár használt.

2 A szag..hát nem tudom,inkább dolgozz vele,és ne szagolgasd,s bár nem akarom leminősíteni a gépedet,de ez egy eléggé "noname" márka így csodás/hibátlan perfect" müködést ne várj már el egy kb 2999 Ft-os géptől.

Szóval..ha működik ..használd ! :)

2013. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Perszehogy amig megy adig használom ,ha má nem akor veszek valami makita vagy dewaltot márkás gépet
2013. dec. 4. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

5 év használat után illő cserélni a szénkeféket!

Ha tovább nyúzod, annyira beég a kollektor, hogy dobhatod ki a gépet is.

2013. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon nagy valószinüséggel zárlatos a forgofészed. Ennek jelei: huhogó hangszerüség és erös szikrázás a szénkefék felöl. Megoldás: kiveszed a forgorészt mielött még jobban szét nem ég ,kb. 5000ft-ért tekercselik újra. Megelözve a hozzászólásokat ,szerintem megéri függetlenül nem sokkal többért kapnál újat igaz, de ezeknek a barkácscuccoknak ez az egyik gyengéjük a forgorész.De békebeli minöséggel tekercselve lakkozva túlélhet 3 újat is.
2013. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szénkeféket fogok cserélni az biztos kaptam is hozá 2db-ot lehet a szénkefék nagyon elvanak kopva , van egy flexem aban is el voltak kopva a szénkefék ki cseréltem mind a két felén olyan hanglya van mint az álom csakugy viszi a vasat
2013. dec. 4. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Elnézést. Megnéztem a márkát,elöször én bosch-nak néztem. Amit a javitásról irtam azt tartom,de elég gyesza egy szerkezetnek tünik. Vannak ilyen müanyagfogaskerekes csodák ,ha az ,akkor csukd be a szemed és dobd el jó messzire. Én kis bosch flexemmel jártam igy ,feltekerték és nem bántam meg. Érdekességképpen mondom 9500-600ft körül vettem ,gyari új forgórész lett volna hozzá 11000-ert.
2013. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amilyen olyan adig még mukodik el nem dobom én még csemperagasztót is kevertem velle nekem bevalt cseréltem szénkeféket és semi baja
2013. dec. 4. 21:02
 8/8 anonim válasza:
A surlódás miatt.
2015. nov. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!