Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelház egyik körülbelül 20...

Panelház egyik körülbelül 20 nm2 szobájának egyik falát szeretném hangszigetelni. Erre milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Láttam itt szokásos tojástartót.. de az nem az igazi szerintem. Van egy hatalmas faliszönyegem otthon, azt felakarom tenni a falra állítolag hátha valamelyest levesz a hangból. Alattam panelátjáró van mellettem öcsém szobájába, szóval csak egy faloldallal lenne gond :\

Olvastam még Közetgyapotot az ilyen esetben működhet?



2013. dec. 5. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak direkt erre a célra szánt hagszigetelő anyagok, kifejezetten panelházak falaira, esztétihusak, és hatékonyak.

Kőzetgyapot jó megoldás, 10cm vastag legalább legyen, de azt ugye el kell takarni valamivel, fa, vagy műanyag lampériával.

Faliszőnyeg=0val.

2013. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kovpet ***** válasza:
nm2? Négyzetnanométer? :)
2013. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kimondottan hangszigetelő anyagok sajnos puha, nem festhető szivacs, szál vagy szövetanyagok. Meg lehet alkudni, hogy styrodurt vagy hungarocellt ragasztasz még rá (akár a hangszigetelő szövetre)és akkor le lehet tapétázni.


De vannak már elviselhetőbb megjelenésű "tojástartók" is.

[link]

2013. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!