Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szoktad alkalmazni az üvegfest...

Szoktad alkalmazni az üvegfestést a lakás dekorálására? Segíts!

Figyelt kérdés
Még soha nem díszítettem fel az ünnepekre az ablakokat, de arra gondoltam, hogy idén itt az ideje. Szeretnék üvegfestékkel matricákat csinálni az ablakra. Ez hogy működik? Lehet kapni valami matricaalapot vagy sablont? Vagy csak üvegre lehet közvetlenül festeni? Egyáltalán mi mindenre lesz szükségem? Köszönöm a válaszokat előre is.
2009. nov. 27. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az üvegfestékekhez, amiket dobozban lehet kapni és sokféle van benne, általában adnak ilyen műanyag lapot vagy nem is tudom mi az..

arra kell ráfesteni a kontúrfestékkel a mintát, megvárod amíg megszárad (kb. 1 óra), és utána kiszínezheted a színes üvegfestékekkel. megint megvárod amíg megszárad (én egész éjszakára hagyni szoktam, de kb 2-3 óra alatt is megszárad), aztán le lehet húzni a műanyagról, és felragad az üvegre.

2009. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan fóliára festem amibe ilyen papírokat kell tenni és lefűzni egy mappába :D nem tudom jobban elmagyarázni :D szoval egy átlátszó fólia. először fekete kontúr-megszárad, majd szines festék-megszárad és le lehet húzni.
2009. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

naa igen fólia csak nem jutott eszembe a neve:D


első voltam

2009. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nekem viszonylag nagy méretű fólia kellene. Kb. olyan A2-es méretű. Olyat is lehet kapni? És akkor ha mondjuk megcsinálom a kontúrt és kifestem színesre akkor még kell rá valami lakkot vagy ilyesmit tenni vagy az úgy már mehet is az ablakra? Arra gondoltam, hogy a festett felével lefelé ragasztanám az ablakra mondjuk celluxszal a sarkainál. Vagy egy öntapadós fóliát kellene venni és kívülről az ablakra ragasztani?
2009. nov. 27. 16:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Még valami: bármilyen fólia megfelelő vagy lehet kapni speciális üvegfestő fóliát? Milyen márkájú festéket vegyek?
2009. nov. 27. 16:33
 6/9 anonim válasza:
100%

Lakk nem kell, az ablakra magától ragad, de esetleg ilyen nagy méretnél lehet hozzá kapni direkt üvegmatrica-ragasztót.Bármilyen márkájút vehetsz, én eddig ahánnyal találkoztam, mind jó volt.

Igazából bármilyen fólia megfelel.(alufólia persze nem ;D)

az irattartó fóliát genothermnek hívják!

persze speciális üvegfestő fólia is van, vékonyabb meg vastagabb is, a vastagabb, hogyha térben akarsz dolgozni vagy ilyesmi.hobbiboltokban biztos lehet kapni, de ha üvegmatrica készletet veszel akkor abban minden van(fólia, ragasztó, stb.).

tehát nem kell cellux sem, az amúgy sem lenne túl szép.magától megy itt minden, miután lehúztad a fóliáról.

A/2-est nem tudom h lehet e kapni, de arra gondoltam, hogyha felosztanád 4 db A/4es részre, akkor úgy menne kis fóliával is!

2009. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Még ma megtámadok egy kreatív hobbi boltot. :-)
2009. nov. 27. 18:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy a száradás nem egy óra, hanem több, az ideális legalább egy éjszaka. Jó dekorálást!
2009. nov. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már el is kezdtem. A kontúrfestéket kb. 12 órát hagytam száradni, most festegetem aztán majd holnap délután teszem csak fel. 24 óra alatt csak megszárad teljesen. Eddig egész jónak tűnik és nem is olyan bonyolult mint amilyennek gondoltam. ;-)
2009. nov. 28. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!