Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Strangborításhoz milyen...

Strangborításhoz milyen gipszkartont vegyek?

Figyelt kérdés

Nem dolgoztam még gipszkartonnal, de a panelben a strangborítást abból szeretném tisztességesen megcsinálni. Eredetileg pozdorja volt ott, amit kiszedtem. A wc fala 110 centi széles és a pozdorja egy vaskeretre volt felfogatva, ami sztem a gipszkartonnak is tökéletes lesz, de alul-felül persze kiegészítésre szorul aluprofilból. A 110 centi szélesség nem tudom, hogy mennyire egészséges a lapnak, esetleg egy függőleges merevítőt betegyek közé? Akkor csak 55 centi lenne egy osztása. Gondoltam arra is, hogy lopok egy kis tárolóhelyet, polcszerűséget a strangból, de lebeszéltek erről, pedig hely az volna. A wc lefolyó és a melegyíz felszálló között van egy kb 20 centis függőleges üres hely, nem tudom mekkora macera lenne, de nagyon jól mutatna, s ha mégse lenne jó, kiszedhető.


A fürdőszobában kicsit más a helzet, ott egy kiugró sarok lenne a gipszkarton. Itt a lefolyócsövet kell valahogy bevédeni vele, ami a sarokban van. Eredetileg egy batár kiugrót csináltak oda, ezt szeretném esztétikusan megcsinálni. és így sokkal nagyobbnak fog érződni a fürdő is. Olvastam a hajlított gipszkartonról, amit bevágásokkal lehet elérni, vagy csíkokra szabdaltakból összerakosgatni és leglettelni, csiszolni. Ennek lenne tartása is mint egy csőnek. Persze ide is tennék belül valami merevítőt, pl laposvasat ívben meghajlítva kb 4 helyen. (lent fent és közöttük)


Valakinek vannak ilyesmivel tapasztalatai? A wc-ben esetleg csempe is kerülne rá. Beázás nem jellemző, de ha történne baleset fentről, akkor a víz menne úgyis tovább az alsó szomszédokra. Vegyek azért vízálló verziót, vagy megteszi az is, ha a beszabozz lapot befestem lemoshatós teflonos konyhafestékkel biztos ami biztos alapon? A másik amiben teljesen bizonytalan vagyok, az a lapvastagság kérdése.


Minden segítséget előre is köszönök?



2013. dec. 29. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp vízálló kartont rakjál mindenhova és arra figyel hogy legalább 60 cm-enként legyen merevítés.

A polcos megoldás nem rossz ötlet de macerás így elsőre rutintalanul nem érdemes belefogni mert nagy bosszúság lesz a vége vagy ha bele is fogsz sokáig tart és legalább +1 lappal számolj hogy tudj javítani rontás esetén.

Hajlított kartonnál ugyanez a helyzet sőt ha szépet akarsz akkor sokkal bonyolultabb,Alapvetően úgy készül hogy megfelelő csíkokra vágod a külső oldalt a belső maradjon ép(csíkok vastagsága a hajlítási sugártól függ) és megfelelő helyen a sugár függvényében kell elhelyezni a bordákat is.

Ha a felszálló csöveken bármilyen csatlakozás/illesztés található mindenképpen építs be szerelőnyílást mert ha később szerelni kell bonthatod szét az egészet!

Felületmegmunkálás lehet egy egyszerű festés is ami előtt telibe kell glettelni és mélyalapozóval átkenni majd egy-két réteg diszperzit.De én inkább a csempét javaslom.

A 12,5 mm-es lap elegendő egy rétegben mert egy strang takarásnál nincs akkora igénybevétel.

És még egy tipp:Ha már egyszer szétszedted a strangot alul felül a csövek körül fújd ki tűzálló purhabbal mert ez a magyar panelek 99 % ban hiányzik és később életet menthet mert a tűznek és füstterjedésnek is ellenáll!

2013. dec. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előbb elfelejtettem:

A vaskerettel csak a baj lesz mert nemigazán szalad bele a gipszkartoncsavar!

Érdemesebb kicserélni azt is gipszkartonprofilra de ha még egyszerűbbet akarsz lemezprofil helyett használj tetőlécet mert az is tökéletes erre a célra(esetleg még olcsóbb is).

Sőtt ha nem akarod elbontani a vaskeretet akkor pedig csavarozz rá tetőlécet amibe könnyen szalad a csavar!

A tetőlécet ajánlott 1-2 vastag rétegben átkenni lenolajjal.

2013. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!!!!

A vaskeretet nem lehet leszedni ahhoz van kötve a szag és a páraelszívó cső. Viszont ahhoz tudom fogatni a cseréplécet. Kell akkor közé is osztó, és mindenképpen úgy okosodom ki, hogy szerelhető legyen. Az íves megoldást fogom megcsinálni mindenképp, mert ez a leg helylopósabb. Idővel lesz majd rendes fürdőfelújítás is addig kiderül mire volt ez jó.

2013. dec. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!