Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet-e egy vegyestüzelésű...

Lehet-e egy vegyestüzelésű öntöttvas kazán hatásfokát növelni az alábbi módon?

Figyelt kérdés
javulna-e e a hatásfok, ha meleg levegő tápálná az égést? Az égéshez szükséges levegőt a fűstcső segítségével melegíteném fel és ezt vezetném csövön keresztül a kazán levegő nyílásához. A fűstcsőre (160-as) tennék pl. 200-as fűstcsövet, és ellátnám két nyilással ahol be mennne a hideg és másikon ki jönne a meleg levegő. Az áramlást a huzat biztosítaná.

2014. jan. 4. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
valamennyit biztosan, de amúgy felesleges...
2014. jan. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vesd el az ötletet. A füst cső hőjét lehet hasznositani

azok a kondenzációs kazánok .

2014. jan. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 emir72 ***** válasza:

Szerintem elkelne egy apró ventillátor is (pl egy régi számítógép-házból).

Ha nagyon ráérsz vele foglalkozni, rakd össze, de tippem szerint pár %-nál többet nem javít a hatásfokon - ennyiért viszont már megéri!

2014. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nagyon minimális lenne a javulás, nem éri meg, ilyen kis teljesítménynél. ventilátor nélkül nem fog odamenni a levegő, a füstcsövet nem hűtheted túl sem (max vízzel tudod aláhűteni)
2014. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon lehűtöd a füstgázt, akkor megszűnik, illetve romlik a huzatod. A kicsapódó kondenzátum szétmar mindent. Valamint, ha kis ráfordítással nagyobb teljesítményt (kifizetődő) tudnál elérni, akkor azt a kazángyártó már megtette volna. Tehát nincs értelme. Sokkal több problémát generálnál vele, mint amit nyernél vele.
2014. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Biztosan nem, ugyanis a meleg levegő kevesebb oxigént tartalmaz, mint a hideg. A kevesebb oxigén meg kevésbé hatékony égést eredményez.

Intercooler.

2014. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Biztosan nem, ugyanis a meleg levegő kevesebb oxigént tartalmaz, mint a hideg. A kevesebb oxigén meg kevésbé hatékony égést eredményez. "


Na ez így több sebből vérzik. A levegő oxigéntartalma nem függ a hőmérséklettől. A fajsúlya, illetve sűrűsége viszont igen. Éppen ezért a "könnyebb" azaz melegebb levegő jobb az atmoszférikus kazánok esetén. Nem véletlenül fűtik elő nagy teljesítményeknél az égéslevegőt. No meg persze a fagyveszély miatt is. Túl hideg levegő miatt kormolódás is felléphet. Ami ugye nem éppen a tökéletes égés velejárója.

2014. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Sebtapasz helyett:

" A levegő oxigéntartalma nem függ a hőmérséklettől. A fajsúlya, illetve sűrűsége viszont igen."


Mitől sűrűbb? Nem attól, hogy az összetevői nagyobb mennyiségben vannak jelen ugyanakkora térfogatban? Ez alól az oxigén miért lenne kivétel?

Azt a közismert tényt, hogy azon fűtőkészülékek, amik nem a helyiség levegőjét használják, hanem a külső (tehát értelem szerűen hidegebb) levegőt használják, majdnem 10 %-kal hatékonyabbak társaiknál, már meg sem merem említeni.

2014. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy adott térfogatban hidegebb hőmérsékleten több oxigén van. De minden másból is több van. De az arányuk változatlan marad. (nitrogén 78%, oxigén 21%, satöbbi 1%) És baromira nem közismert tény, hogy egy fűtőkészülék külső, avagy belsőlevegős kivitel mellett 10%-os hatásfokváltozást produkálna. Legalábbis erre utaló gépkönyvi (gyártói) utalást még nem láttam. Pedig találkoztam már egy párral.
2014. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Prototípus/szabadalom/leírás jelleggel láttam olyan kazánokat, amik a füstgázzal előmelegített levegővel táplálták a tűzteret. A jó hatásfokhoz egy szabályozott 2. levegőbevezetés is szükséges, ami az el nem égett füstgázokat oxidálja. Ez így összességében már egy elég összetett és drága rendszer. A tűz táplálása sem annyi, hogy "teszek rá két hasábot". Ezek a rendszerek alapvetően pellettel mennek, de láttam már hatalmas fahasábokkal működő rendszert is.

A végeredmény egy elég drága kályha, mert sok szabályozás, hőcserélő van benne, valamint az égéstér hőmérséklete is jóval a megszokott felett van, ezért jobb anyagokat kell használni.

Egy feltalálótól rendeltem egy kályhát pár éve. Mondta, hogy talán télire meglesz. Azóta beszéltünk párszor. A kályha még készül... Legalább előleget nem kért... (igaz, ha esetleg kész lesz, akkor igen keveset fog fogyasztani)

2016. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!