Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos láncfűrészt akarok...

Elektromos láncfűrészt akarok venni itthonra. Mit vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés

Először találtam, egy 40 centis 2200W-os Einhell-t 25 ezer forint körül. De az Einhell-ről, mint márkáról olvasni nagyon jót is, meg kevésbé jót is. Van egy Einhell csavarbehajtóm azzal nagyon elégedett vagyok, de azért egy láncfűrész más. Ezért megnéztem a komolyabb márkákat is Makitát meg a Stihlt, ezekből viszont 50 ezer alatt nem kapni csak 1600, max 1800 wattosakat, amiket gyengének érzek. Találtam egy Black&Deckert is, amiről mindenhol azt írják, hogy masszív, nagyon jól kialakított, bár kicsit gyenge a motorja, az is 1800W-os. Meg végül egy 2400W-os AL-KO láncfűrészt, ami tudom, hogy kínai, de erről a márkáról szinte csak jót olvasni. Szóval most ott vagyok, hogy fogalmam sincs, hogy milyet vegyek, mennyire számít egyáltalán a márka és mennyire a villanymotor teljesítménye. Tudnátok tanácsot adni? Itthonra kellene, azért hogyha évente kb. 5-10 alkalommal valami fát ki kell vágnom, vagy feldarabolni egy gerendát, akkor ne kelljen áthívni senkit, meg elkérni másét. Max 30-35 centi vastag fákról lenne szó, de ez már tényleg a maximum, inkább vékonyabb. Viszont sokat sem akarok rákölteni feleslegesen.

Köszi, ha segítesz.



2014. jan. 14. 13:24
 1/8 lac1434 ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy mindegyikben lesz olyan aki hibát talál, vagy esetleg kifog egyet ami többet van szervizbe mint nála. De attól függetlenül szerintem a blacki nem rossz választás.
2014. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Mivel ennyire kihasználatlan lenne, szerintem jobban járnál, ha évente egyszer kölcsönzőből kivennél egy normálisat pár ezer forintért, és összevágnád amit kell.
2014. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A teljesítménynél ez a párszáz W nem igazán számít.

Inkább az zavaró szerintem, hogy ezek az olcsó gépek nagyon lassan vágnak. A láncsebesség ugyan nem sokkal kisebb, mint a komolyabbaknál, de nem minden második "cápafogra" (azaz, a vezetőlapban futó fogra) jut egy vágóél, hanem csak minden harmadikra, ezért lassan vág a gép.


Az Einhell ugyanolyan gagyi, mint az Al-ko (az is csak régen volt jó, mikor még Németországban készült, nem Kínában).

Azért ki lehet fogni közülük tartósabbat, csak pont az a gond velük, hogy elég nagy részük már kevés használat után tönkremegy, leég a motor. Szóval, szerencsejáték a dolog, és hogy belevágsz-e, az a te döntésed.


A zöld színű B&D gépek csak barkácscélra vannak, nem túl tartósak, de azért az említetteknél mégis tartósabbak. A kékek a jók, de ezek drágák.

2014. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is végiggondoltam, a dolgot, úgy hogy végül úgy döntöttem kifizetek érte inkább kétszer annyit, de ne kelljen évente szervizelni, vagy cserélni, úgy hogy vettem egy Makitát. Erről csak jó véleményeket olvastam, nem úgy, mint az AL-KOról vagy az Einhellről.
2014. jan. 14. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha hosszabb távra gndolkozol ,érdemesebb egy jobb fajtát venni.Simán elég egy 2000w,vagy 2200w os.nekem csak 1800w van de meg vagyok elégedve vele.

Olyat válassz ha lehet ami hossz motoros,jobb a súlyelosztása,kényelmesebb,erősebb .

Ird meg milyet vettél ha meglessz.

2014. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Gratulálok. Okos döntést hoztál. Javaslom, hogy makita lánckenőt használj, szerintem az a legjobb.

Üdv

2014. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
en par eve akrtam venni egy lancfureszt de nem volt penzem egy jo markara,es vettem a dedeman-bol egy kinait (panzer) miutan parszor vagtam vele nem kapott aramot bevittem es a villanykabel meg volt torve es kicsereltek, utana elkaptam vele egy szeget es elszakadt a lanc es vettem ra egy stihl lancot es naggyabol 3 evvig hasznaltam de most vettem egy benzines stihl ms211c. de ha elektromosat akarsz akk vegyel vagy makitat,stihlt vagy a bosch is nagyon jo
2014. márc. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egy jó elektromos anyi mit egy benzines inkább benzinest vegyél 140-50-ér már jók vannak husky stihl mcculloch
2014. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!