Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes lehet a fürdőkádból...

Érdemes lehet a fürdőkádból kifolyó vízet hasznosítani? Hogyan lehetne? Még építkezés előtt állunk.

Figyelt kérdés
A kád sajnos a földszinten lesz, különben ha tetőtéren lenne vagy lenne pincénk, beállítanék alá egy szürkevíz tartályt, de így nem lehet. Gondoltam arra is, hogy a lefolyó elé teszek két csapot (a csatornacsőre) és az egyik csapra T elosztással teszek egy kifolyócsapot, így a kádból kifolyó vízet fel lehet pl fogni vödörbe, vagy hordóba akár az udvaron. A legjobb lenne wc lehúzásra felhasználni, de a kád ugye nincs egy szinten a wc tartállyal házi vízművet meg nem akarok csak emiatt vásárolni.
2014. febr. 22. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne, ha bevezetnétek egy tartályba és mivel semmi baja nincs, akkor

A: átvezetitek egy szűrőn és zuhanyzásra ( egyaránt kinti és benti zuhanyhoz jó ),

B: mindegy hogy szűritek-e és öntöztök vele ( növényeket ),

C: nem szűritek le és a WC öblítéshez használjátok.


Az A lehetőséget lehet kombinálni a B és a C lehetőséggel..( Fürdőkád ---> zuhanyhzó ---> ha vannak növények locsolás [ haszon növények, pl. répa vagy egy fa, pl. meggyfa ], / akkor WC )

2014. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Értelem szerűen ha kombináltok, akkor két tartály kell.

1-es vagyok

2014. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat olvastam utána, egyrészt a tisztítószerek amik akaratlanul is bekerülnek a szürkevízbe, pl fogkrém, hajbalzsam, tusfürdő fogyaszthatatlanná tehetik a haszonnövényeket, másrészt 24 órán belül elszaparodnak benne a baktériumok még akkor is ha csak tisztítószeres víz.


Szóval bonyolult a kezelése.

2014. febr. 22. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ellenben a WC-t le lehet vele öblíteni. Így is úgy is a csatornába megy.

1-2 vagyok

2014. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk roppant egyszerű a hasznosítása.A megmaradt fürdővizben áztatom be általában a szennyest.Így mosni elég 30,40C.on

rövid programon is.

2014. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!