Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Méretre vágott bútorlap...

Méretre vágott bútorlap széleit festés előtt mivel kell kezelni?

Figyelt kérdés
A könyvespolc régi vastartó és az új polcokat bútorlapból vágattuk bele. Szerettem volna élfóliát venni rá, de nem kaptam. Ezért arra gondoltam, hogy fára is használható festékkel kenem le a széleket. Van faolaj itthon, amit az Ikeában vettünk a fa konyhai eszközökhöz. Azoknál bevált. Nem tudom, hogy a festék előtt bekenjem-e faolajjal a polc fedetlen részeit ( oldalait, széleit ), hogy a szárazsága miatt ne szívja annyira be a festéket. Máskor ez már megtörtént, ezért kérdezem. Előre is köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 11. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy odottam meg, hogy vettem akril festhető tömítőt és azt az ujjammal szépen belehúztam a szélébe. Miután megszáradt már festhető és nem szívja be a festéket.Olyan mintha élfóliázva lenne. Közelről látszik csak, hogy festék.
2009. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, ebben az esetben nem kell olajozni mert arra nem tapad a tömítő.
2009. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hol vetted és kb 20 polcra mennyi kell ? A legkisebb polc 80 cm, a legnagyobb 190 cm.
2009. dec. 11. 16:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol levágattad nem volt élfólia? Én inkább még keresgélnék, mégis az lenne a tökéletes megoldás. Obi, Praktiker, ilyen helyeken biztos van.
2009. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Praktikerben vettük, ott volt, de drágábban, mint a polc. Nem lehetett megvenni, csak ők tették volna fel.
2009. dec. 11. 18:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Én amikor kérdeztem őket, akkor 100 Ft/m volt az ára. Nem tudom mekkora településen laktok, de a lapszabászatokban van, ott talán olcsóbban hozzá lehet jutni. De persze, ha festve is jó neked, nem erősködök. :)
2009. dec. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen technikával kell feltenni az élfóliát ? Ragasztó kell csak vagy van valami külön eljárás, pl hőkezelés ?
2009. dec. 12. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Síma vasalóval fel lehet tenni (nem gőzölős funkcióban). Az élfólia hátoldalán olyan anyag van, ami hőre meglágyul és ráragad a bútorlap élére. A sarkoknál tapétavágóval, vagy éles késsel vágd le, hogy szép legyen.
2009. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Miközben vitatkoztunk otthon, hogy hol vegyük meg az élfóliát a fiam kipróbálta a szalagparkettához tévesen vett szilikon tartalmú szert és jó lett. Szinben is pont passzol.

Köszönöm az összes választ, jó, hogy van egy ilyen hely, ahol normálisan állnak az ember problémáihoz.

Mindenkinek Boldog Karácsonyt !

2009. dec. 14. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!