Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Boltív van az ajtó fölött nem...

Boltív van az ajtó fölött nem kell áthidaló? (képek lent! )

Figyelt kérdés

Képek:

[link]


Vályogház, egy falazott téglaboltív van az ajtó fölött 120 centin 5 centire ívezett boltozattal. A téglák láthatóan össze vannak kötve habarccsal.


Ennek ellenére kívülről be van rakva egy 15x15 ös gerendákból ácsolt fa ajtókeret, felül is van egy 15x15-ös gerenda. A felső gerenda kb 10 centire túllóg az ajtókereten, de a fal 50 centis, így ha bele is van falazva, max 15 centit vehet el a boltívből.


Ki lehet venni ezeket a gerendákat? A boltív átveszi az áthidaló szerepét?


Jövő héten teszik be az új nyílászárót és a "szakember" áthidalót akar, viszont statikus ismerősünk azt mondta, hogy a boltív megfelel, más ismerősöm is azt mondta, hogy nem kell és én is úgy ítélem meg, hogy nem kell.


Nyilván az áthidalóval több munka lesz, ezért több pénzt lehet elkérni érte....



2014. márc. 3. 18:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor úgy szokták csinálni (én is így csináltam) hogy le verik a vakolatot és láthatóvá válik mi mit tart. Meg hát amúgy is le kellene verni a falról és újra vakolni legalább belülről. De jobb lett volna mi előtt be teszed az ajtót.
2014. márc. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem álboltív? Vagyis gerenda áthidaló, ívesre vakolva. Én belekutatnék.
2014. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!