Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Einhell Kék-Piros? Extol?...

Einhell Kék-Piros? Extol? Straus? Barkácsgépek vélemények tapasztalatokra lennék kíváncsi! Többi lent!

Figyelt kérdés
Szükségem van egy pár kéziszerszámra legelőször is egy kézi körfűrészre. Mindig is minőségi párti voltam mert ezekben az alsókategóriás gépekben nem bíztam, meg melóhelyen egy párat már kivégeztünk. Csak már olyan iszonyat árakat kérnek el pl.: egy kézi körfűrészért bosch metabó makita dewalt 43ezernél kezdődik. Tudom ezek a jó gépek de mivel nincs rá elég keret ezért lentebb kell adnom az igényeket. Piros Einhell 20körül van. Ami most megfogott azok az Einhell piros gépei. Régen a sárga Einhellek iszonyat gagyik voltak de mára már eléggé átalakultak, a kék gépek csak hobbi barkácsolásra valók azokon lehet is látni hogy nem szabad megvenni de a pirosak elég jónak néznek ki össze vannak rakva van bennük anyag meg dizájn is van ami nem feltétel de lehet látni hogy foglalkoztak a gépekkel állítólag kisipari gépek amit nem feltétlenül hiszek el. Nekem nem ipari célra kellenek de nem akarok hetente a szervízbe járni meg még pár év múlva is jó lenne ha tudnám használni őket a ház körül. (Habár a Bosch professional kék fúróm is csak 5 évet bírt ki viszont ugyanez a márka kisflexben már vagy 8-9 éve megvan és kapott rendesen és még mindig megy igaz a hangján lehet hallani hogy a végét járja) Még azt is meg merem kockáztatni hogy a black&deckernél egy leheletnyit jobb a piros Einhell és két év garancia van rájuk. Az Extolban a zöld gépeket néztem de annyira nem győzött meg viszont a piros és kék einhell közöttinek nézem valahol. A Sraus ez a zöld amit a tescóban vettem 10ért 1100wattos fúrót alig használtam és már lötyög a tokmány tengelye kb csapágyas majd visszaviszem de motorikusan erős és a fogaskereket sem nyalta meg ettől függetlenül működik. Csak ebben az az érdekes hogy egy válalkozó cég volt a munkahelyemen és ugyanezt használták ütötte vágta boldog boldogtalan napi használatban volt és még ott dolgoztak 5-6 hónapot semmi baja nem volt. Ezért mertem megvenni én is.
2014. márc. 10. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
A leírásodból kitűnik, hogy ismered őket, így a válasz egyszerű: mind egytől egyig gagyi kínai vacak. Az anyagi keret egy lényeges dolog, de ezek a gépek olyanok, hogy tízből egy van ha pont azt kifogod, hogy nem szarik be egy év alatt, vagy attól függően mennyit használod. Én Metabo párti vagyok, több gépem is van, igaz nagyon drágák, de gond nélkül működnek. (az akkus fúróm 150ezer volt pl.) Ami hobbi gép nekem bejött, az az OBI áruház CMI 600W-os fúrógépe, már öt éve megvan, és hibátlanul működik, szerencsém volt vele. A többi ilyen hobbi kisflex, csiszológép, stb mind tönkrement, én jót nem tudok mondani.
2014. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Kínai és Kínai között is hatalmas különbség van. Vegyük tudomásul, hogy ahol embert juttatnak akár az űrbe is, ott van komoly tudás, technológia. A "kínai gagyi" egy rég lejárt demagóg baromság.

2. A nagy nevű gyártók szinte mindent Kínában gyártatnak, az nem mindegy ki végzi a minőség ellenőrzést.

3. Ne csak a márkát nézd, keress meg kereskedőt, nézz utána a garanciális háttérnek, keress referenciákat, keress olyan boltot ahol kézbe tudod fogni a gépeket, egyáltalán nem mindegy hogy áll a kezedben.


Miért is ? 30 éve használok ipar szerűen ilyen gépeket, és kereskedem is velük, az Extol gépek márkaboltja és területi képviselete vagyok Budapesten a 17. kerületben. Viszont az is igaz, ami az egyik embernek jó az a másiknak nem áll jól a kezében, erről személyes tapasztalataim is vannak. Anno egy Skil gépet cseréltem le egy De Walt-ra és nagyon megbántam, pedig egyik sem rossz. Van olyan noname gépem ami 10 éve bírja, pedig kap rendesen, nem kímélem.

Ha még kérdés volna, keress meg : www.muhelynet.hu

remélem tudtam segíteni

2014. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Fúrókalapácsom van Einhell márkából. 4 éve használom villanyszerelési munkáknál... semmi baja
2014. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Cápeti085 válasza:
Meglátjuk nekem hogy bírja a straus kompresszor.Tegnap előtt hozták.Sosem volt még hasonló márkm.Azaz van 2 alko fűrészem.1 8 éves 30 lappal ritkán megy már, a másik alko 2010 kivágtam meg össze vele vagy 8-10 kocsi fát 1-2 membrán csere,de Ennyi.:)Alkonan nem láttam kompresszor.
2016. jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kishuta válasza:
Az Extol Premium termékcsaládjára termék regisztráció után 5 év garanciát ad a gyár. Azért annyira ócska nem lehet :)
2016. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ricsi1975 ***** válasza:
Extolt ismerem. Vannak gépeim tőlük, jók. Amit javítani kellett régebbiek voltak 3 nap alatt kész volt gombokért.
2021. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!