Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Központi fűtés feltöltése...

Központi fűtés feltöltése fagyállóval?

Figyelt kérdés
Vannak valami hasonló praktikák a fagyás ellen?Arra gondoltam hogy az új rendszeremet glykol és esővízzel tölteném fel.

2014. márc. 14. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Miért is kell feltölteni fagyállóval ? Nem használod, de legyen benne folyadék ? Üresen sem fagy be. Vagy a helyiség télen nincs használatban ? Utóbbira azt szokták alkalmazni, hogy 5-10 fok közti hőmérséklet tartására állítják be, így minimálisat fogyaszt és mégsem fagy be (a költséget össze kell hasonlítani a fagyálló költségével).
2014. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 disconation28 válasza:
Igen.Voltam panzióban télen amelyikben csak abban a szobában nyitották meg a fütést,amit kiadtak.A rendszerben fagyálló volt,hogy ahol nem volt fütés ne fagyon be.
2014. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
2 es én abba a szobába nem költöztem volna be télen amelyikbe már hosszabb ideje nem volt fűtés . Ebbe a szobában csak a radiátor tud meleg lenni, más mindenből meg a hideg sugárzik .
2014. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem használnám állandóan csak a nagyobb hidegekbe és attól tartok hogy szétfagyna esetleg azért gondoltam hogy feltöltöm fagyállóval,és kibiztosítom magam.
2014. márc. 14. 20:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kimondottan radiátorba való fagyállót.
2014. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
glykolra gondoltam amit az autóknál is használnak,nem olyan drága hogy 5 évente nem bírnám lecserélni a rendszerbe a folyadékot.
2014. márc. 14. 23:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem is rossz ötlet, már én is gondoltam rá.


Pár éve volt hogy elutaztunk két hétre télen, pont a legnagyobb hidegben. Ez nem lett volna baj, mert a gáz ment volna, a termosztátot beállítottam 17 fokra.

Csakhogy lehetett valami nyomásingadozás a gázhálózatban, mert leoldott a reduktoron lévő biztonsági pöcök, így nem volt gáz. (Egyébként előtte se, azóta se volt még soha ilyen.)

A fűtési rendszer megúszta. De a vízvezeték a falban lefagyott, szét is ment az egyik cső. Még az volt a szerencse, hogy közben a jégdugó nem olvadt ki, így a ház vízzel való elárasztását is megúsztuk.

2014. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az 5-ös írta, van központi fűtésrendszerbe való fagyálló. Nálunk is ez van, mert előfordulhat, hogy hónapokig nem használjuk a házat, ráadásul a rendszer átmegy egy másik kisebb házba. Hiába van szigetelve a "légvezeték" attól még befagyhat mínusz 10-ben.


Egy hátránya van a fagyállónak, hogy hazavágja a tömítéseket 3-4 év alatt.

2014. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor erre a célra szánt anyagot kell keresni a boltokba.
2014. márc. 15. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen. A mienk 10 literes fehér műanyag füles kannában volt, nem tudom a nevét, de fűtésrendszerre specializált.
2014. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!