Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kedves Ezermesterek! Szerintet...

Kedves Ezermesterek! Szerintetek jó ez a fúrógép itthoni barkácsoláshoz? Nő vagyok, de szívesen szerelgetek, barkácsolok. Link.

Figyelt kérdés

Olyan gépet szeretnék, ami nem a legdrágább, de létező márka.

Olyat szeretnék, ami akár a betont is átfúrja.

És amivel csavarozni is lehet.

Nem szeretnék akkusat semmiféleképpen..


Ezt néztem ki, megéri?

[link]


2014. márc. 15. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ami a betont viszi ténylegesen ...az vagy Pneumatikus,vagy Rotary" hammer-es. és Legalább 1 Joule ütőerővel bír !

Ellenkező esetben ,nem beton fúrásnak nevezném,hanem kínszenvedésnek.



Sajnos én NEM TUDOM ELDÖNTENI hogy alkalmas betonfúrásra VALÓBAN ez a gép !

2014. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem. Mondjuk nem fúrok betont naponta (talán soha), csak gondoltam, ha már veszek egy fúrót, akkor ilyet veszek. De akkor ezek szerint mindegy.
2014. márc. 15. 16:30
 3/16 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ez is elég lenne? (elvileg ugyanaazok a paraméterei)

[link]

2014. márc. 15. 16:34
 4/16 anonim ***** válasza:

Betont fúrni is alkalmas mind a kettő.

Gondolom nem naponta fúrsz 100 lukat. Egy-egy kis átmérőjű (4-6mm-es) lyuk kifúrásához tökéletesen alkalmas a mechanikus körmös tárcsás ütőművel rendelkező ütvefúró is.

Nekem egy kis ilyesmi árkategóriás ilyen teljesítményű Bosch van és tökéletes panel fal fúrásához. Ha sokat kell fúrni, komolyabb munkákhoz azért előveszem a 3,5J-os pneumatikust.


Csavarozni óvatosan csavarozz ezekkel, mert nincs rajtuk nyomatékhatároló.

De amúgy szerintem megfelelne neked.

2014. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ez azt jelenti, hgy túlhajtja a csavart? Vagy szétforgácsolja?

2014. márc. 15. 17:39
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen márka fúrógépem van .Talán már 20 éves is van,és nem dobozban tartottam.Kábelja ,szénkeféi már cserélve lettek,de többi a régi.Nagyon jól lehet fúrni vele betonba is ,10 es fúróig.Persze nem gagyi fúrókkal.

Csavarbehajtásra igazából egyik sem alkalmas .Kis fordulaton nincs erő .Gyorson ,meg egy pillanat alatt kinyalja a csavar belsejét.Ez egy gyors fordulati gép.

Mindig a fúrónak megfelelő fordulaton kell vele dolgozni,főleg betonban .

2014. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ez utóbbi linked sztem megfelelne neked.

pontosabban nem túltekered, hanem szétszedi a csavarfejet, mert nem old le és már kicsavarhatatlan lesz a csavar.

ha lassan hajtod, és mindig a megfelelő behajtót(bitszárat) használod, jól rányomod, akkor nem lesz gondod.

jó kőzetfúró szárral, 6-8-as tiplik belemennek a betonba is vele.

2014. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, fiúk!

Igazából betonba szerintem nem igen fúrnék vele (betongerendánk az van, de abba tilos fúrni, más fúrandó beton nem jut eszembe:).

Most éppen magaságyásnak készítek 1x4x2m -es faszerkezetet, meg kerti padot szeretném befejezni. De sokat használom egyebekre is. Nekem a csavar behajtás nagyon fontos lenne. Válasszak kisebb teljesítményűt? Hiszen legtöbbször fát, vagy téglafalat fúrok vele.

2014. márc. 15. 18:35
 9/16 anonim ***** válasza:

Én írtam korábban, hogy óvatosan csavarozz vele. Ezzel kapcsolatban egyetértek a többiekkel. Alacsony fordulaton nincs benne erő, magas fordulaton meg ha valami puha anyagba pl pozdorjába csavarozol, túlhajtja az anyagba. Keményebb anyagban meg ledarálhatja a csavar fejét.

Ezek elsősorban fúrógépek és csak másodlagosan - ha nagyon muszáj - alkalmasak csavarbehajtásra.

Ha sokat csavarozol, ajánlanék hozzá egy akkus csavarozót. Nem muszáj valami drága márkás gépnek lennie. Nekem pl egy Praktikeres saját márkás van. Volt talán 9000Ft pár éve akcióban. Az árához képest egyáltalán nem gagyi bóvli a gép. Li akksis, kicsi, könnyű és elég erős. Én szeretem.

De azt is csinálhatod, hogy kipróbálod ezzel a vezetékes fúróval hogy megy a csavarozás. És ha nem válik be, arra veszel később egy kimondottan csavarozót.

2014. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen nekem is volt egy akciós BnD fúró-csavarozóm, de annyira gyenge volt, hogy előfúrt lyukba hajtottam facsavart és közben tönkrement a racsnija. Pozdorjába talán még beteker kis csavarokat (ha netalántán egyszer ikeás bútort rakok össze, de ez nem valószínű), de komolyabb famunkákhoz gondoltam veszek egy erősebb fúrót és erősebb behajtót egyben. Az akksis nekem nem jött be, két csavarás után tölthettem újra.
2014. márc. 15. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!