Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúrószár élező használata?

Fúrószár élező használata?

Figyelt kérdés

Vetten egy ilyen fúrószár élezőt: [link]

A gondom az, hogy sehogyan sem akar élezni. természetesen a használati leírást átböngésztem, de a leírt módon nem működik a dolog. Azt írja, hogy a megfelelő lyukba csúsztassam bele az ugyanolyan méretű fúrószárat, majd forgassam el, amíg csak tudom. Oké. Ez után csatlakoztassam a fúrógépet, és ezt az élezőt. Ez is oké. Egyik kezemmel fogom az élezőt, a másikkal nyomom a fúrógép gombját. Hallom is hogy köszörül egy kicsit, de még rosszabb lett mint előtte volt. Mit csinálok rosszul ?

Nem vagyok ilyen téren egy elveszett ember, minden géppel könnyedén megbirkóztam már, de ez a kis szarság ki fog rajtam.

Kérem akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, az néhány szóban világosítson fel, mert ott tartok, hogy darabokra töröm az egészet, és bevágom a kukába !

Köszönöm !



2014. márc. 17. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ez 1 jó érv mert én is akartam venni 1 ilyet de akkor nem veszek mert én szerintem nem írtam volna ki hogy szar hanem összetöröm
2014. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó az!...csak valamit nem jól csinálsz!


Én másfél hónapja vettem a Lidl-ben(999ft),működik.

A tapasztalatom,hogy a 3-s még jó a 3,5-s lyukba,...de 6,5~7-snél vastagabbra már nem jó,nagyon tompa szöget köszörül neki.

Ne nyomd a fúrógépet folyamatosan,mert a műanyag sz@r szétolvad a kb. 10.élezésnél.


Tehát:

-beleteszed a lyukba a fúrót,teszel egy kb.1/4 fordulatot vele,hogy belenenjen rendesen.

-összenyomod a géppel,egyik kézzel a fúrógép,a másikkal marokra fogod a szerszámot,és a mutató ujjaddal nyomod kicsit a fúrószárat.

-nyomkodod a fúrógépet 3~4x 1-1 másodpercig.

-kiveszed a fúrószárat,elforgatod 180 fokkal,és a másik élét is ugyan úgy...

-fontos,hogy amennyire csak lehet egyforma ideig,és az ujjaddal egyforma erővel nyomd a fúrót mindkét él köszörülésekor,hogy egyforma legyen.

Ha nem elég neki,akkor még 1x...de először inkább kevesebb ideig,és egyformán a két felét,valamint egyenesen tartsd a fúrószár(aka)t!


Én nem is bilincseltem rá a fúrógépre. És tényleg ne nyomd neki folyamatosan,mert fönt a tetejénél megolvad,ha van otthon,fújj rá egy kis szilikont.

2014. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, de sajnos így sem megy.

Pontosan úgy csináltam, de most is félre köszörüli.

Én magam mechanikai műszerésznek tanultam, és nem állnak távol tőlem az efféle dolgok, de amit ez csinál velem, az már sok. Maximálisan tisztában vagyok a kis szerkentyű működési elvével, és még azt sem mondanám, hogy nem okos dolog.

A két kis rögzítő csavart az oldalán kicsavartam, hogy belenézhessek a belsejébe, és az tűnt fel, hogy amikor abba lyukas tárcsába beleteszem előírásszerűen a fúrószárat, akkor a kívánthoz képest 90 fokkal "keresztben áll" a hegy. Éppen ott kezdi köszörülni , ahol nem kéne.

lehet, hogy visszaviszem, és kicseréltetem.

2014. márc. 17. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Kézzel kell megköszörülni,és jó lesz az éle !

Ezt megtanulni lehet attól aki tudja hogy is kell.,,és sok gyakorlást,és jó szemet, kíván a mozdulat.

De ne feledd hogy egy gyenge bóvli fúrószárral nem fogsz tudni kifúrni egy minőségi,(pl K1 acél) anyagot,akárhogy is köszörülöd. Szóval az anyagminőségre nagyon oda kell figyelni!

2014. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Így van. A kézi köszörülésnek nincs párja.
2014. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyetértek a kézi köszörülést illetően. Egy aprócska dolog viszont hiányzik a történetből: Egy köszörű. :) Ennek hiányában elég nehézkes a dolog. Ezért gondoltam, hogy kipróbálom ezt a szerkezetet. Bár utólag már látom, hogy jobban jártam volna, ha ezért a pénzért veszek egy komplett fúrószár készletet.
2014. márc. 18. 05:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de én a flexen szoktam megköszörülni a fúróimat.

(sarokköszörűn)

2014. márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sajnos én is kidobtam egy kis pénzt az ablakon. Az élezőben van egy konuszos MŰANYAG csatlakozóhely. Ide szorítjuk be a fúrógép tokmányából kinyúló fúrószár befogót, ami FÉMből van. A kapcsolatot csak a szorítás tartja össze. Na most kell a nagy képzelőerő, hogy meddig fog működni az az erőátvitel ami így van megoldva. Megmondom:5 percig! Aztán átmelegszik és megcsúszik, azaz nem forgatja az élezőt. Vajon ki találta ezt ki?
2016. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha te tényleg akkora "mechanikai műszerész" lennél mint ahogy itt sztárolod magad akkor tudnád, hogy egy kalap szart sem ér az amiről itt picsogsz. Vettél volna egy olcsó használt köszörűt pár ezerért és megcsinálod kézzel. Ja igen, ahhoz már tudni is kellene valamit. Hát ezért kár volt iskolába járni..
2021. nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!